Category: Lugina

Një delegacion i PVD-së takon kryetarin e ASH, Ziadin Selën – Komunikimi intenziv një nevojë për të gjithë ne

Një delegacion nga Partia për Veprim Demokratik, ka takuar sot kryetarin e Aleancës Shqiptare, Ziadin Selën.Delegacioni i PVD-së i përbërë nga Aridita Sinani...

Dorëhiqet drejtoresha e Zyrës së Prokurimit në Ministrinë e Infrastrukturës

Ka dhënë dorëheqja drejtoresha e Zyrës se Prokurimit në Ministrinë e Infrastrukturës, Valmira Bllaca. Bllaca ka udhëhequr me Zyrën e Prokurimit në MI për gati...

Grenell: Administrata Trump do që Kosova dhe Serbia të pajtohen pa imponuar ‘ide amerikane’

Emisari special i presidentit të SHBA për dialogun Beograd-Prishtinë Richard Grenell, thotë se pavarësisht progresit të bërë, ka një rrugë të gjatë për të...

Valon Murati i LB-së: Nuk ka bashkim kombëtar pa shkëmbim të territoreve (VIDEO)

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka komentuar vizitën e kryeministrit Albin Kurti në Tiranë dhe opsionet për bashkimin kombëtar të shqiptarëve....

FK “Dinamo” nga Vranja luan baraz kundër KF “Tiranës” – nesër do të luajnë kundër KF “Shkodrës”

Pas një fitore bindëse ndaj Bylisit, futbollistët e FK “Dinamo” nga Vranja kanë luajtur baraz kundër KF “Tirana” nga Shqipëria, shkruan InfoPlus. Pjesa e...

Aksidentohet vetura në afërsi të Bujanocit, tre të rinj pësojnë lëndime serioze

Tre të rinj nga Bujanoci kanë marrë lëndime serioze si pasojë e një aksident në komunacion në afërsi të fshatit Srpska Kuca në magjistralen Bujanoc –...

Kamberi: Engel të organizojë dëgjim kongresional për Shqiptarët e Luginës së Preshevës (DOKUMENT)

Kongresisti Eliot Engel, në cilësinë e kryetarit të Komitetit për politikë të jashtme në Kongresin e SHBA, ka paralajmëruar se marrëveshja e ardhshme mes...

Salihi: Rrugët u hapën, qytetarët e malësisë u zhbllokuan – të gjithë së bashku për përmbushjen e qëllimeve tona (VIDEO)

Kryeshefi për investime dhe zhvillim pranë Administratës komunale të Bujanocit, Rahim Salihi, nëpërmjet një shkrimi dhe video-mesazhi, ka njoftuar se janë hapur...

Engel: Marrëveshja Kosovë-Serbi t’i përfshijë të drejtat e shqiptarëve në Luginë

Eliot Engel, kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan, beson se një marrëveshje përfundimtare për normalizimin e marrëdhënieve...

Presidenti Meta inkurajon shqiptarët e Luginës për pjesëmarrje në zgjedhje – kërkon edhe unifkimin e partive shqiptare

Nëpërmjet një deklerate për opinion, presidenti i Shqiprisë, Ilir Meta, ka theksuar se me shumë vëmendje është duke ndjek zhvillimet e fundit politike në...