Category: Lugina

“Bujanovcalitë e Zvicrës” dhurojnë 2 mijë franga zvicërane për familjet e prekura nga termeti në Shqipëri – apelojnë tek anëtarësia e vet që t’i bashkangjiten iniciativës

Asociacioni Qyetatra Bujanoci me seli në Zvicër, ka ndërmarr një aksion solidar me viktimat dhe familjet e prekura nga termeti i së martes në Shqipri. Ky...

Bujanoc: Edhe zyrtarisht nënshkruhen 16-të kontrata subvencionimi në mes të TK dhe bizneseve prodhuese lokale – vlera totale e subvencionimit, 40 milionë dinarë

Në sallën e vogël të shtëpisë së kulturës në Bujanoc, sot edhe zyrtarisht janë nënshkruar kontratat për subvencione në mes të Trupit Koordinues dhe 16...

Protesta nesër në Preshevë, do të zhvillohet sipas orarit të paralajmëruar, por me karakter solidarizues me viktimat dhe familjet e prekura nga termeti në Shqipri (NJOFTIMI)

Protesta e paralajmëruar për ditën e nesërme në Preshevë, “Lugina do zgjidhje”, do të zhvillohet sipas orarit të paraparë, por me karakter krejtësisht...

Kryetari Shaip Kamberi priti sot në takim Ambasadorin e Sudisë në Beograd, Jan Lundin – ja temat për të cilat kanë biseduar

Sipas një paraqitje në facebook, gjatë bashkëbisedimit, kryetari Shaip Kamberi ka njoftuar Ambasadorin suedez, për problemetikat me të cilat përballen qytetarët...

Artistja Leoneta Abdyli hedh në shitje pikturat artistike – paratë i’a dedikon familjeve të prekura nga termeti në Shqipëri (FOTO)

Artistja e mirënjohur nga Bujanoci, Leoneta Abdyli, së fundmi ka hedhur në shitje pikturat e saja, mjetet e të cilave do të shkojnë për familjet e prekura nga...

Marco Saljihu i Medvegjës jep donacion prej 10 mijë eurove për familjet e prekura nga termeti në Shqipëri (Dokument)

Muharrem Salihu, i njohur edhe si Marco Saljihu, veprimtar i njohur medvegjas dhe drejtori i AFEDS (Forumi Shqiptar për Zhvillim Ekonomik në Serbi) ka dhuruar donacion...

Kontigjeni i parë me ndihma nga Bujanoci, po niset drejt Durrësit-dhjetra të rinjë dhe qytetarë në aksionin solidarizues (FOTO)

Zyra për të rinj në Bujanoc, nga sot ka filluar me grumbullimin e ndihmave për familjet e prekura nga tërmeti në Durrës dhe Thuman. Deri më tani, është tubuar...

KKSH anulon të gjitha aktivitetet për Javën e Nëntorit në nderë të Festës së Flamurit

Këshilli Kombëtar Shqiptar, ka anuluar të gjitha aktivitetet e planifikuara për javën e nëntorit, për nderë të festës së flamurit. Ky anulim i aktiviteteve...

Gzim Veseli nga Amerika: “Jap banesën për banim në Bujanoc – i ofrojë edhe ndihmë mujore (FOTO)

Në lajmin e publikuar nga Kallxo.com, se “Vijnë për strehim në Prishtinë, banorë nga Durrësi”, ka nxitur edhe shumë shqiptar që të ofrojnë ndihmë dhe...

Nuk ndalet Adem Hasani: Kompania e tij ”Dreni Pharm” dhuron barrna në vlerë prej 10 mijë eurove për personat e lënduar nga termeti i Shqipërisë

Depoja farmaceutike ”Dreni Pharm” me seli në Prishtinë, ka shprehur gadishmerinë që në vlerë prej 10 mijë euro barna ti dhuroj për të prekurit e tërmetit...