Category: Lugina

Kryetari Ragmi Mustafa takon drejtorët shkollave shqipe në Luginë të Preshevës – Mungesa e teksteve, problemi kryesor

Kryetari Ragmi Mustafa dhe komisioni për arsim priti në selinë e KKSH drejtorët e shkollave shqipe në Luginë të Preshevës me të cilët u diskutuan problemet dhe...

E pa kuptimt: Shqiprim Arifi, fajëson “grupet e interesit” për largimin e këshilltares Fetanete Mehmedi

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryetari i Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi, largimin e këshilltares Fetanete Mehmedi e ka vlerësuar si të motivuar...

Kryetari Kamberi në Gjilan ripërsërit vullnetin e shqiptarëve të Luginës: “Duam të bashkohemi me Kosovë”

Kryetari i Komunës së Bujanocit, gjatë ditës ka udhëtuar drejt Gjilanit, ku ka zhvilluar një takim me kryetarin Lutfi Haziri. Temë diskutimi në mes të dy...

Plas bomba politike në APN: “Një këshilltare e pakënaqur e APN-së, largohet nga partia e Shqiprim Arifit” (DOKUMENT)

Këshilltarja e Alternativës për Ndryshim, Fetanete Mehmedi, nëpërmjet një deklerate me shkrim, është larguar nga partia e kryetarit Shqiprim Arifit. Në...

Kryetari i LPD-së Shqiprim Musliu takon kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti; “Gjendja aktuale në Luginë dhe faza përfundimtare e bisedimeve Kosovë – Serbi”, temë e takimit

Nëpërmjet një njoftimi për opinion, Lëvizja për Progres Demokratik në Bujanoc, bënë të ditur, se kryetari Shqiprim Musliu, gjatë ditës së djeshme ka...

Komuna e Bujanocit ndanë mjete për punësimin e 6 mjekëve, 1 stomatologu dhe 7 teknikëve medicional

Në mbledhjen e parë të Këshillit Komunal të Komunës së Bujanocit, të mbajtur dje (e marte), janë nda mjete për personel të shtuar mjekësor në shtëpinë e...

Arbër Pajaziti dëshmorët e kombit i quan viktima, thumbon edhe qeverisjen e Nagip Arifit të viteve 2002-2008 (FOTO)

Kryetari i degës së Alternativës për Ndryshëm të Shqiprim Arifit, njëherit ish shefi i kabinetit të Nagip Arifit, Arbër Pajaziti, nëpërmjet një postimi në...

Për SHBA-në, me apo pa këmbim territoresh, njohja e ndërsjellë është caku

Administrata e Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk përkrah ndonjë zgjidhje të caktuar që rezulton nga dialogu Kosovë-Serbi, përfshirë këmbimin e...

KKSH nderon me mirënjohje post-mortem ish kryetarin Jonuz Musliu (FOTO)

Në një vjetorin e vdekjes së kryetarit Jonuz Musliu, Këshilli Kombëtar Shqiptar i ndan mirënjohje post-mortem, ish udhëheqësit të këtij institucioni shqiptar...

Ragmi Mustafa e thotë për të përditshmen ‘Danas’ të Beogradit: “Çështja e Luginës pjesë e zgjidhjes në njohjen e pavarësisë së Kosovës”

Në një intervistë për të përdishmen serbe “Danas”, kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa, ka theksuar se “mungesa e trajtimit të Luginës...