Category: Lugina

Nga një aksident komunikacioni, humb jetën tërnocasi Arsim Haliti (FOTO)

Në rrugën Vranjë – Leskoc, në afërsi të fashatit turistik Predejane, rrespektivisht pak metra nga tuneli “Manojlle” një kamion mikser është...

Kryetari Shaip Kamberi dhe nënkryetarja Ardita Sinani të ftuarit e presidetit Hashim Thaçi në shenimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës (Foto)

“Me ftesë të Presidentit aktual të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dhe të gjithë ish presidentëve të Kosovës, në shenjë të përkujtimit të 20...

Komuna e Bujanocit nxjerr vendimin mbi financimin e klubeve sportive për vitin 2019 (Dokument)

Komuna e Bujanocit, rrespektivisht Komisioni për subbvencionimin e programeve dhe projekteve në lëminë e sportit, sot ka publikuar vendimin mbi ndarjen e mjeteve të...

Vetëm 6 maturantë shqiptarë përfundojnë shkollën e mesme në Medvegjë (FOTO)

Armend Sahiti, Rigon Mustafa, Leonit Dema, Ilire Murati, Rejonita Dalipi, Liridon Rama, janë gjashtë maturantët e vetëm shqiptarë që kanë përfunduar shkollën e...

Prishtinë: Ka ndërruar jetë mjeku i parë shqiptar nga Bujanoci Dr.Muharrem Gashi

Në moshën 83 vjeçare, në Prishtinë, ka ndërruar jetë Dr.Muharrem Gashi. Muharrem Gashi, I lindur në Tërnoc të Bujanocit, gjatë karrierës së tij, ka qenë...

Takimin me deputetët kosovarë e cilëson si fitore ndaj opozitës, por Shqiprim Arifi po harron që nuk u ftua për vizitë zyrtare në SHBA në kohën kur po vendoset fati i Luginës (FOTO)

Ndonëse po krenohet me takimin e sotëm të realizuar në Preshevë me deputetët kosovarë, kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi, po harron që ai edhepse është në...

Profesori Izeir Islami paraqet shifra tmerruese nga rënia e madhe e numrit të nxënësve në sh.m. “Sezai Surroi” (Foto)

Profesiri Izeir Islami, nëpërmjet një postimi në facebook, ka paraqit një statistikë tejet brengosëse. Bëhet fjalë për rënien e numrit të nxënësve në...

Kryetari Ragmi Mustafa para Nënkomisionit të të Drejtave të Pakicave ka paraqitur mos gadishmërinë e Serbisë për integrimin e shqiptarëve (Fjalimi i plot)

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa ka prublikuar fjalimin e sotëm, drejtuar Nënkomisionit të të Drejtave të Pakicave të Asamblesë...

Në tre javët e ardhshme, do të largohen qentë endacak nga sheshi i qytetit dhe rrugët kryesore të Bujanocit – Milkoviq: “Së paku 6 muaj për t’a përmisuar pjesërisht gjendjen në terren”

Largimi i qenëve endacak nga rrugët e Bujanocit, sidomos nga qendra e qytetit, do të fillojë në tre javët e ardhshme, njofton Bujanovacke, transmeton LuginaLajm....

Serbët e Kosovës po provojnë t’a heqin taksën e Kosovës ndaj mallërave të Serbisë

Anëtarët e delegacionit të Listës Serbe kanë diskutuar të mërkurën në Berlin me drejtorin e Zyrës për Evropën Juglindore në Ministrinë e Punëve të...

Regjistrohu në Fakultetin Ekonomik – Bujanoc

Shiko videon