Category: Lugina

KBI e BIPBM-së në Bujanoc në vendin e duhur ndau ndihmat nga turniri humanitar

Gajtë ditës së sotme janë shpërndarë pakot ushqimore dhe higjenike nga mjetet e tubuara nga turniri humanitar. KBI e BIPBM-së në Bujanoc javën që lamë pas ka...

Asfaltimi i rrugëve ka filluar në Tërnoc, kryeshefi Fadil Aliti kontrakton edhe tre projekte të tjera

Gjatë ditës së djeshme, në Tërnoc është asfaltuar njëra nga rrugicat më të gjata të lagjes së strukarëve. Njëherit, kjo është rruga e dytë e asfaltuar...

Kryetarja Ardita Sinani: “Rruga e Karposhit për 1 km, po e tejkalon vlerën mbi 100 mln dinarë, qytetarët po përballen me ujërat e zeza” (VIDEO)

Kryetarja e Degës së Partisë për Veprim Demokratik në Preshevë, Ardita Sinani, nëpërmjet një shkrimi në facebook, ka kritikuar ashpër projektin e ndërtimit...

Stop diskriminimit të shqiptarëve në Serbi!

Integrimi i shqiptarëve si komb në bashkësinë evropiane, pavarësisht emrit të shtetit ku ata jetojnënuk duhet të kryhet në kurriz të shqiptarëve autoktonë...

Spektri politik i Luginës drejt unifikimit, Shqiprim Arifi dhe Sami Salihu, po kundërshtojnë

Me iniciativë të Partisë Demokratike Shqiptare lidhur me përgatitjen, organizmin dhe mbajtjen e seancës së Kuvendit të këshilltarëve shqiptar të Luginës së...

Konferencë për media e SNS-së në Bujanoc: “Cili është ai borxh i komunës së Bujanocit, që me rebalans të buxhetit ndahen 10 milionë dinarë?”

Kryetari i Partisë Përpartimtare serbe në Bujanoc, Nenad Mitroviq, dhe këshilltari i kovendit komunal, Miodrag Milkoviq, gjatë së enjtes, kanë zhvilluar një...

Dobrica Qosiq ‘babai’ i kombit serb: “Gënjeshtra, është virtyti më i mirë i popullit serb”

“Gënjeshtra është virtyti më i mirë i popullit serb. Ne gënjejmë për të mashtruar veten për të ngushëlluar të tjerët, ne gënjejmë për të kërkuar...

Shpallet rezultati përfundimtar mbi financimin e projekteve për informim publik në Komunën e Bujanocit (Dokument)

Administrata komunale e Bujanocit, gjatë ditës, në faqen zyrtare, ka publikuar vendimin përfundimtar të bashkëfinancimit të programeve dhe projekteve të...

Poroshenko në Beograd, siguron Serbinë: “Ukraina nuk do ta njohë Kosovën”

Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko, tha sot në Beograd se Ukraina me vendosmëri respekton dhe respekton integritetin territorial të Serbisë, dhe se nuk e ka...

“Komunalia” nga programi i UNDP-së përfiton kamion për mbledhjen e mbeturinave me vëllim prej 10 metrave kub (VIDEO)

NP “Komunalia” nga Bujanoci, nëpërmjet një konkursi të UNDP-së, gjatë vitit të kaluar, ka arritur të përfitojë një kamion për mbledhjen e mbeturinave me...