Category: Lugina

Kryetarja Ardita Sinani: “Rruga e Karposhit për 1 km, po e tejkalon vlerën mbi 100 mln dinarë, qytetarët po përballen me ujërat e zeza” (VIDEO)

Kryetarja e Degës së Partisë për Veprim Demokratik në Preshevë, Ardita Sinani, nëpërmjet një shkrimi në facebook, ka kritikuar ashpër projektin e ndërtimit...

Stop diskriminimit të shqiptarëve në Serbi!

Integrimi i shqiptarëve si komb në bashkësinë evropiane, pavarësisht emrit të shtetit ku ata jetojnënuk duhet të kryhet në kurriz të shqiptarëve autoktonë...

Spektri politik i Luginës drejt unifikimit, Shqiprim Arifi dhe Sami Salihu, po kundërshtojnë

Me iniciativë të Partisë Demokratike Shqiptare lidhur me përgatitjen, organizmin dhe mbajtjen e seancës së Kuvendit të këshilltarëve shqiptar të Luginës së...

Konferencë për media e SNS-së në Bujanoc: “Cili është ai borxh i komunës së Bujanocit, që me rebalans të buxhetit ndahen 10 milionë dinarë?”

Kryetari i Partisë Përpartimtare serbe në Bujanoc, Nenad Mitroviq, dhe këshilltari i kovendit komunal, Miodrag Milkoviq, gjatë së enjtes, kanë zhvilluar një...

Dobrica Qosiq ‘babai’ i kombit serb: “Gënjeshtra, është virtyti më i mirë i popullit serb”

“Gënjeshtra është virtyti më i mirë i popullit serb. Ne gënjejmë për të mashtruar veten për të ngushëlluar të tjerët, ne gënjejmë për të kërkuar...

Shpallet rezultati përfundimtar mbi financimin e projekteve për informim publik në Komunën e Bujanocit (Dokument)

Administrata komunale e Bujanocit, gjatë ditës, në faqen zyrtare, ka publikuar vendimin përfundimtar të bashkëfinancimit të programeve dhe projekteve të...

Poroshenko në Beograd, siguron Serbinë: “Ukraina nuk do ta njohë Kosovën”

Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko, tha sot në Beograd se Ukraina me vendosmëri respekton dhe respekton integritetin territorial të Serbisë, dhe se nuk e ka...

“Komunalia” nga programi i UNDP-së përfiton kamion për mbledhjen e mbeturinave me vëllim prej 10 metrave kub (VIDEO)

NP “Komunalia” nga Bujanoci, nëpërmjet një konkursi të UNDP-së, gjatë vitit të kaluar, ka arritur të përfitojë një kamion për mbledhjen e mbeturinave me...

“PSIKA 017” organizon seminar me temë: “Suksesi i fëmijëve, përkushtim për të gjithë”, ligjeruesit vijnë nga Prishtina

Nëpërmjet një njoftimi, Shoqata “PSIKA 017”, njofton të gjithë të interesuarit se do të organizojë seminarin me temë: “Suksesi i fëmijëve,...

Kryqi i kuq në Bujanoc organizon aksionin e VII-të me rend për dhurimin e gjakut

Nëpërmjet një njoftimi për media, Kryqi i Kuq në Bujanoc, bënë të ditur, që në bashkëpunim me Institutin e Transfuzionit të Gjakut nga Nishi, organizon...