Category: Lugina

PVD: Shpenzimi i 195.200 dinarëve është për iftarin në natën e Kadrit në Preshevë, kryetari Arifi po tenton t’i barazpeshoj shpenzimet e veta për dreka-darka me ato të iftarit për besimtarë (DOKUMENT)

Kryetari i komunës së Preshevës i zënë ngusht nga publikimi i harxhimeve enorme, të cilat ai dhe një grup rreth tij i bëjnë në dreka e darka, gjatë ditës së...

Shoqata Kulturore “Dituria”, me disa aktivitete kulturore shënon 23 Prillin, Ditën Ndërkombëtare të Librit dhe Autorit

Shoqata Kulturore “Dituria”, me disa aktivitete kulturore shënon 23 Prillin, Ditën Ndërkombëtare të Librit dhe Autorit. Ka një javë rresht që Sh.K....

Kryetari Shaip Kamberi nënshkruan kontratën 4.7 milionë dinarë, donacion nga MPL

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka nënshkruar të hënën kontratën me vlerë prej 4.7 milionë dinarëve për digjitalizimin e tërësishëm të...

Komuna e Medvegjës përfiton 1.4 milionë dinarë nga Ministria e Pushtetit Lokal, kryetari Arsiq nënshkruan kontratën

Nga konkursi i shpallur i Ministrisë së Pushtetit lokal dhe vetëqeverisjes lokale, Komuna e Medvegjë, ka përfituar 1.4 milionë dinarë, për modernizimin e...

Komuna e Preshevës për më pak se tre javë, harxhon 200 mijë dinarë (rreth 2 mijë eurove) në një restorant të vetëm të Preshevës (DOKUMENT)

Me kërkesë të këshilltarët komunal të Preshevës, Rinor Krasniqi, Komuna e Preshevës i ka paraqituri shpenzimet, nga të cilat shifet se si pushteti lokal...

Besir Bela dhe Skender Demiri dënohen me nga 19 vjet burg për vrasjen e Sazdovskit

Besir Bela dhe Skender Demiri dënohen me nga 19 vjet burg. Të dënuarit Bela dhe Demiri gjithashtu gjithashtu do të duhet të paguajnë dëmshpërblim nga një milion...

SNS zyrtarisht dërgon kërkesën për shkarkimin e drejtorit të shtëpisë së kulturës, Jetmir Ismaili, arsyeja ndalimi i shfaqjes së filmit “Kufijtë e Ballkanit” (DOKUMENT)

Në një konferencë për media, shefi i grupit të Këshilltarëve “Alleksandar Vuçiq – Serbia Fiton”, Nenad Mitroviq, ka theksuar se partia e tij, SNS, ka...

Shaip Kamberi, PD-së së Nagip Arifit: “Ashtu siç zhvillonte kontrabandën me cigare kontrabandisti po e zhvillon edhe politikën”

Kryetarit i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka reaguar ndaj veprimeve të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, të cilët msheruhazi po vendosin transparente...

KDNJ mbanë tryezën mbi përdorimin zyrtar të gjuhës, shkrimit dhe simboleve krahas kapitullit XXIII dhe XIV

Këshilli për të Drejtat e Njeriut (KDNJ) ka mbajtur sot tryezën : “Përdorimi zyrtar i gjuhës, shkrimit dhe simboleve – harmonizimi me kapitullin XXIII dhe...

Më 21 prill do të nderohen dy dëshmorët e kombit në Breznicë; Sherif Jonuzi dhe Enver Bajrami

Nëpërmjet një njoftimi në facebook, kryetari i Bashkësisë Lokale të fshatit Breznicë, Nazim Hajdini, ka bërë të ditur se me 21 prill (e diele), do të...