Category: Lajme

Pesë lista zgjedhore, 1 nominuar për kryetar të KKSH-së

Komisioni Republikan Zgjedhor, ka shpallur pesë lista nga Bujanoci dhe Presheva, pjesëmarrëse në zgjedhjet për Këshillin Kombëtar Shqiptar të parapara për 26...

Nisen preshevarët “ta kallin Shipninë”!

Qindra kuqe-zinjë nga Presheva, sot nëpërmjet Bujanocit, janë nisur për të ndjekur nga afër ndeshjen e sontmë në futboll Shqipri-Danimarkë, e vlefshme për...

Rikthehet në shtëpinë e vjetër, Profesori Muharrem Goga

Partisë për Veprim Demokratik në Bujanoc, sot edhe zyrtarisht iu është bashkangjitur profesori Muharrem Goga nga Tërnoci. I dorëhequr nga të gjitha funksionet si...

Gjenden mbi 1500 fishekë në Konçul!

Policët e stacionit policor të Bujanocit, në një aksion të përbashkët me agjencinë informative për siguri (BIA), të mërkurën, kanë gjetur në një hapsirë...

Aktivistë nga Presheva kanë filluar fushatën “Thuaj JO, Jonuz Musliu për kryetar“

Aktivstë nga shoqëria civile të Komunës së Preshevës e kanë bërë publike që sot nismën e fushatës “Thuaj JO, Jonuz Musliut për kryetar” . Valon Arifi,...

Destani mohon: Musliu nuk është kandidat i përbashkët për kryetar të Këshillit Nacional

Skender Destani, kryetar i Bashkimit demokratik të Luginës, në deklaratën e dhënë për agjensionin Tanjug, ka mohuar që Jonuz Musliu është kandidat i...

PDSH, PD LPD, RD dhe BDL, për Jonuzin kryetar!

Partia Demokratike Shqiptare, Partia Demokratike, Lëvizja për Proges Demokratik, Rilindja Demokratike dhe Bashkimi Demokratik i Luginës, kanë nënshkruar...

Beqiri u takua me diplomatin amerikan Jeremy Long!

Kryetari i Këshillit  Kombëtar Shqiptar, Galip Beqiri, u takua sot në selinë e KKSH-së në Bujanoc  me përfaqësuesin e ambasadës amerikane Jeremy Long. Gjatë...

Pas 68 vitesh një kryeministër shqiptar viziton Beogradin!

Kjo vizitë u bë e mundur nga një përmirësim i marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës. Kryeministri, Edi Rama do të shkojë më 22 tetor në Beograd, vizita e...

PDSH përkrahë PVD-së për zgjedhje të KKSH-së?

Partia Demokratike Shqiptare e Ragmi Mustafës, drejt krahut të Partisë për Veprim Demokratik për zgjedhjet e Këshillit Kombëtar Shqiptar, të parapara për 26...