Category: Lajme

Në Konçul sot po rivotohet!

Me vendim të Komisionit Republikan Zgjedhor, sot në vendvotimin nr. 8, në fshatin Konçul të komunës së Bujanocit, po ripërsëriten zgjedhjet të vlefshme për...

Policia e Vranjës konfiskon duhan të pa përpunuar në Tërnoc

Policia e Vranjës, përkohësisht ka konfiskuar katër tonë duhan dhe dy makina për prerjen e duhanit në Tërnoc të komunës së Bujanocit, bëjnë të ditura nga...

Blloku mbledh nënshkrime për mbajtjen e seancës

Partitë e Bllokut LDK AAK nisma dhe VV do t’i drejtohet kryesues së Kuvendit Flora Brovina me nënshkrime për mbajtje të seancës. Kështu tha kreu i AAK-së,...

Riza Halimi e Shaip Kamberi, mysafir të Ambasadorit të SHBA-vë në Beograd!

Dy deputetët shqiptarë, Riza Halimi dhe Shaip Kamberi, janë të ftuar në drekë pune nga Ambasadori amerikan në Beograd, Majkëll Kirbi. Dy deputetët popullor nga...

Policia serbe fton Tifozat Kuq e Zi nga Presheva në biseda informative?!

Siç bëjnë të ditura burimet e LuginaLajm, Ministria e Punëve të Brendshme e Republikës së Serbisë, sot ka filluar presionin ndaj shqiptarëve duke ftuar në...

Stojança Arsiq: “Jonuz Musliu flet ndryshe në Bujanoc, ndryshe në Prishtinë, ndrsyhe në Beograd!

Zëvendëskrzetari i komunës së Bujanocit, njëherit, bartësi i grupit qytetarë “Dr Stojança Arsiq” në Bujanoc, Stojaça Arsiq i cili aktualisht...

Rezultate pleminare për zgjedhjet e KKSH-së!

Në komunat Bujanoc Preshevë dhe Medvegjë kanë votuar afro 14 mijë votues, këto të dhëna i ka siguruar Titulli nga komisionerët e qendrave të votimit dhe janë...

Rama: Agjenda ime nuk ndryshon, do jem në Preshevë për t’u takuar me shqiptarët

Kryeministri Edi Rama është shprehur i zhgënjyer nga vendimi i UEFA-s, por tha se beteja ligjore do te vazhdojë me apelimin ne shkallët e tjera. Sa i takon...

Arifi shtrinë dorën e pajtimit

Në tubimin përmbyllës të Partisë Demokratike (PD) – Bashkimit Demokratik të Luginës (BDL), janë dëgjuar mesazhe bashkëpunimi, duke i shtrirë dorën në...

Shaip Kamberi: Lleshi nuk luftoi që gratë shqiptare t’i fshin vendbanimet serbe

Lista “Koalicioni për të drejtat e shqiptarëve” i përbërë nga Partia për Veprim Demokratik (PVD) dhe Unioni Demokratik Shqiptar (UDSH) ka përmbyllën...