Category: Lajme

Stankoviq: “Qëndrimet radikale të Musliut, nuk sjellin integrimin dhe përparimin e shqiptarëve!”

Web-portali presheva.com, shkruan që, kryetari i Trupit Koordinues për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë Zoran Stankoviq ka dejkaruar se kryetari i Kuvendit komunal në...

Protestë në Tërnoc, hoxha fton për pjesëmarrje, xhemati:”Hoxho kshyri punt e tua”!

Në protëstën e sotme në Tërnoc, pjesmarrja e qytetarëve ishte e zbehtë edhe përkundër thirrjeve nga shumë funksioner lokal dhe prijës fetar nga Xhamitë e...

Kryetari Beqiri fton në bashkëbisedim të gjitha listat e dalura nga zgjedhjet e KKSH-së

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Galip Beqiri, fton në bashkëbisedim listat që kanë fituar mandate nga zgjedhjet e fundit për Këshillin Kombëtar Shqiptar...

PVD në Medvegjë, demanton shpifjet e PD-së së Nagip Arifit në Medvëgjë!

Nëpërmjet një komunikate për media, dega e Partisë për Veprim Demokratik në Medvëgjë, ka sqaruar se dega e sapothemeluar e Partisë demokratike në Medvegjë,...

Ambasadori amerikan pret deputëtët shqiptarë

Deputetët Riza Halimi dhe Shaip Kamberi, janë takuar sot, në Beograd, me ambasadorin e SHBA-ve, Majkëll Kirbi me të cilin kanë diskutuar për rrjedhat politike në...

Spahiu: Rama Dhe Thaçi i Gënjyen Shqiptarët E Preshevës

Kreu i Aleancës Kuq e Zi (AK), Kreshnik Spahiu, i ka kërkuar kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama që kur të shkojë në Preshevë t’u japë shqiptarëve 100...

PVD-UDSH, i bënë ballë pesë partive, fiton 7 mandate!

Me përfundimin e zgjedhjeve të mbrëmshme në njësin nr.8 në Konçul, ka përfunduar i tërë procesi i zgjedhjeve për Këshillin Kombëtar të pakicës shqiptare...

Kryetari Beqiri falenderon qytetarët shqiptar për kulturën e treguar gjatë zgjedhjeve për KKSH!

Nëpërmjet një letre të hapur, kryetari aktual i KKSH-së, Galip Beqiri, ka falenderuar të gjithë pjesëmarrësit në zgjedhjet 26 tetorit, për kulturën e...

Vuçiq, porosit Ramën: “Merruni me problemet e tuaja!”

 Pas deklaratës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama për gazetën “Kathimerini”, edhe kryeministri serb ka dhënë qëndrimin e tij në lidhje me atë që...

28 votat e Konçulit, PVD-UDSH, i japin mandatin e 7-të!

Zgjedhjet e ripërsitura në vendvotimin nr.8 në Konçul, koalicionit për të drejtat e shqiptarëve PVD-UDSH, i japin mandatin e 7-të. 28 vota të sotme për...