Category: Lajme

Në Novi Sad rrahje në mes të grupeve shqiptare dhe serbe!

Dy grupe të rinjsh janë rrahur mes vete natën e kaluar në kryeqytetin e Vojvodinës Novi Sad, para një objekti, me emrin “Baroko”, njoftoi Blic. Mediumi serb...

Reagon Shaip Kamberi: “Askush s’po i përmend hallet e qytetarit të zakonshëm ndaj të cilit, pushteti policor, po ushtron presion të vazhdueshëm”

Deputeti popullor Shaip Kamberi, ka reagur menjëher pas ftesës në bisedë informative, të kryetarit të OVL-së në Preshevë, Nazmi Hajredini. Shaip Kamberi,...

Ftohet në bisedë informative, kryetari i OVL UÇPMB në Preshevë, Nazmi Hajredini!

Kryetari i OVL UÇPMB dega në Preshevë, Nazmi Hajredini është ftuar në bisedë informative nga pjestarët e MPB, të Serbisë, për nxitje të urrejtjes fetare dhe...

Jonuz Musliu zgjidhet kryetar i KKSH-së, kontestohet nga PVD-UDSH! (Foto & video)

Pas një debati argumentësh ndërmjet dy koalicioneve paszgjedhore dhe atij PVD-UDSH, kryetari i LPD-së, Jonuz Musliu, u zgjodh për kryetar të Këshillit Kombëtar...

OVL UÇPMB: “Duam unitet në betejat tona në paqe”

Me moton “Duam unitet në betejat tona në paqe”, sot për herë të parë pas 14 vjetësh, u shënua, beteja e Konçulit dhe Lluçanit, ku pas këtij...

Ka ndërruar jetë kryetari i Medvegjës, Sllobodan Drashkoviq!

Kryetari i komunës së Medvegjës, Sllobodan Drashkoviq, sot ka ndërruar jetë nga një atak kardiak në zemër. Sipas burimeve të LuginaLajm, kryetarin Drashkoviq,...

“Kanga e Tërrnofcit” në origjinalitet!

E publikuar shumë kohë më parë, “Kanga e Tërrnofcit”, po ripublukohet në formën më origjinale, nga autori i parë dhe i vetëm Xhahit Ramadani!

Jacobson: Nuk jam garantuese e marrëveshjes Thaçi-Mustafa

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracey Ann Jacobson ka theksuar se nuk është në pozicion për të bërë ndonjë garanci në...

Dy bujanocas “vizitojnë” shtëpitë e vllasoticasve!

 Policia ka arrestuar S.P. (1969) dhe E.L. (1968), nga rrethi i Bujanocit, me dyshimin se kanë kryer vepër penale, duke vjedhur sasi të arit dhe të argjendit në...

Zyrtare: PDK dhe LDK pajtohen për të bashkëqeverisur

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, ka pritur sonte në një takim të përbashkët me kërkesën e tyre kryetarin e Partisë Demokratike të...