Category: Lajme

Preshevë-Bujanoc: Kapen dy shtetas të Serbisë duke kontrabanduar 17-të sirian!

Policia në Vranjë ka arrestuar dy shtetas të Serbisë, të cilët ndaras kanë tentuar të kontrabandojnë 17 emigrantë nga Siria, thuhet në njoftimin e Drejtorisë...

Komandant Hoxha: Hashim Thaçi dhe Ali Ahmeti nuk kanë luftuar

Xhezair Shaqiri – komandant Hoxha – ka lëshuar akuza të rënda në drejtim të Hashim Thaçit dhe të Ali Ahmeti duke vënë edhe shumë dyshime në bashkëpunimin...

Ministri Arsim Bajrami takohet me dy deputetët popullorë! (Foto & Video)

Në vazhdën e vizitës të bërë sot Luginës së Preshevës, ministri Arsim Bajrami, është takuar edhe me dy deputetët popullorë Riza Halimin dhe Shaip Kamberin....

A do të kandidojë Fatmir Sejdiu për kryetar të LDK’së???!!!

Vetëm një javë para kuvendit të ashtuquajtur të unitetit, zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës besojnë se kryeministri Isa Mustafa është në pozitën...

Vuçiq: Serbia, kurrë më në “Srbicë e Gllogovc”

Kështu ka thënë kryeministri serb Aleksandar Vuciq derisa ka komentuar platformën e presidentit Tomislav Nikoliq për “Kosovën dhe Metohinë”. Ky kthim, sipas...

Ministri Arsim Bajrami sot vizitonin Luginën!

Ministri i arsimit të Republikës së Kosovës, Arsim bajrami, sot do t’a vizitoj Luginën  e Preshevës. Arsim Bajrami, ministër në Qeverinë e Kosovës, që në...

Halimi: Numri i shqiptarëve të vërtetohet me metoda alternative, e jo me regjistrim klasik!

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, pas takimit të zhvilluar sot deputetët popullor shqiptar me kryetarin e Trupit Koordinues, Zoran Stankoviq,...

Përfitojnë medvegjasit; shtohen edhe dy vendkalime kufitare Kosovë – Serbi

Është arritur marrëveshja Kosovë – Serbi për hapjen edhe të dy vendkalimeve kufitare. Sipas kumtesës nga Kryeministria, bëhet fjalë për hapjen e vendkalimeve...

Zyrtare: Kjo është lista e viktimave në konfliktin e Kumanovës

Janë zyrtarizuar emrat e viktimave që familjarët nga Kosova i kanë marrë nga morgu në Shkup. Xhafer (Hysen) Zymeraj nga Prizreni, i lindur në vitin 1972. Beg...

Zhduket Bujanocasi në Zvicërr, kishte lënë një takim nëpërmjet facebook-ut!

Shqiptari 17-vjeçar Ilir Samet Mustafi i cili vuri në lëvizje të gjithë të afërmit, prindërit, shoqërinë por edhe njerëz të famshëm, nuk është rrëmbyer,...