Category: Lajme

Beograd: Aksidentohet autobusi me 86 turistë, 1 i vdekur 61 të lënduar rëndë (Foto)

Autoritetet serbe bëjnë të ditur, që, 15 deri në 20 persona kanë marrë lëndime të rënda trupore, nga ku dhe një person ka humbur jetën. Autobusi që ishte...

Shabani: Refugjatët nga Lugina e Preshevës tash e 16 vite të harruar

Ne Lëvizja “Vatra” kërkojmë nga faktori politik ndërkombëtar dhe ai vendor që të bëjnë ndonjë hap për kthimin e banoreve të dëbuar në...

Shqipëri: Zgjedhjet për bashki, mbi tre milionë shqiptarë me të drejtë vote!

3 milionë e 370 mijë e 206 zgjedhës do t’u drejtohen sot kutive të votimit për të zgjedhur kryetarët e rinj të bashkive dhe anëtarët e këshillave bashkiake...

Shtypi amerikan për ndaljen e Haradinajt në Slloveni

Shtypi amerikan ka raportuar lidhur me rastin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj i cili, siç shkruan The New York Times, ‘u ndalua në një masë të...

Serbi në veri dëbohet nga shtëpia e shqiptarit

Danilo Iliq po jetonte në shtëpinë e shqiptarit nga paslufta e këtej. Ai po pretendon se e bleu atë me 2002. Por, Gjykata Themelore, pas ankesës së pronarit...

Spektri politik i Kosovës Lindore nuk ka bërë asgjë për t’i kthyer shqiptarët e dëbuar!

Drejtues të Lëvizjes Qytetare “Vatra”, kanë thënë se spektri politik në Kosovën Lindore përkundër se është munduar, nuk ka bërë sa duhet për të mirën...

Bujanoc: Fshati Dobrosin i rrethuar nga xhandarmëria serbe

Forca të mëdha të xhandarmërisë serbe kanë hyrë mbrëmë në fshatin kufitar Dobrosin të Bujanocit, duke shqetësuar banorët e rripit kufitarë. Siç...

Arrestohet Ramush Haradinaj në Airoposrtin e Lubjanës!

Në rrugë gjatë kthimit pas vizitës zyrtare në Berlin, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është ndaluar në Aeroportin e...

Deputeti Shaip Kamberi me propozime në plotësimin dhe ndryshimin e Kushtetutës të Serbisë!

Deputeti popullor, Shaip Kamberi, përmes grupit paralmentar PVD-SDA, ka paraqitur në kuvendin republikan propozime për 53 ligje në saje të ndryshimit të...

Tërrnocasi Shqiprim Taipi, firmos kontratë tre vjeçare me Shkëndijën e Tetovës! (FOTO & VIDEO)

Përveç synimit për të bërë ekip konkurent, Shkëndija mendon për të ardhmen dhe hapsirën që duhet të kenë të rinjtë në skuadër. Shqiprim Taipi firmos...