Category: Lajme

Rama: Për shqiptarët në Luginë, ato të drejta që kanë serbët në veri të Kosovës

Unë thashë që shqiptarët në jugun e Serbisë kërkojnë dhe meritojnë të kenë po atë trajtim që kanë serbët në veriun e Kosovës, tha kryeministri i...

Rama: Vullnet për të sjellë dy kombet tona pranë njëri-tjetrit; Vuçiq: Kosovën e konsiderojmë pjesë tonën

Kryeministri Edi Rama, në konferencën për shtyp pas takimit me kryeministrin serb Aleksandar Vuçiq, deklaroi se “këmbimi i parë i vizitave në rang...

Sami Lushtaku dënohet me 12 vjet burg, Sylejman Selimi me 6 vjet

​Kryetari i Skenderajt Sami Lushtaku është dënuar me 12 vjet burg ndërsa ish komandanti i UÇK-së Sylejman Selimi është dënuar me 6 vjet burg. Vendimi është...

Vuçiq mbërrin në Tiranë, pritet nga kryeministri Edi Rama në Pallatin e Brigadave

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbërriti në Tiranë të mërkurën rreth orës 11.00 për vizitën historike 2-ditore dhe në orën 11.30 u zhvillua...

“Blindohet” Tirana, nesër vjen kryeministri Vuçiq!

Ardhja e kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç ka bërë që policia të marrë masa të rrepta sigurie. Për këtë arsye, ajo ka njoftuar se në Tiranë do të...

Preshevë-Bujanoc: Kapen dy shtetas të Serbisë duke kontrabanduar 17-të sirian!

Policia në Vranjë ka arrestuar dy shtetas të Serbisë, të cilët ndaras kanë tentuar të kontrabandojnë 17 emigrantë nga Siria, thuhet në njoftimin e Drejtorisë...

Komandant Hoxha: Hashim Thaçi dhe Ali Ahmeti nuk kanë luftuar

Xhezair Shaqiri – komandant Hoxha – ka lëshuar akuza të rënda në drejtim të Hashim Thaçit dhe të Ali Ahmeti duke vënë edhe shumë dyshime në bashkëpunimin...

Ministri Arsim Bajrami takohet me dy deputetët popullorë! (Foto & Video)

Në vazhdën e vizitës të bërë sot Luginës së Preshevës, ministri Arsim Bajrami, është takuar edhe me dy deputetët popullorë Riza Halimin dhe Shaip Kamberin....

A do të kandidojë Fatmir Sejdiu për kryetar të LDK’së???!!!

Vetëm një javë para kuvendit të ashtuquajtur të unitetit, zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës besojnë se kryeministri Isa Mustafa është në pozitën...

Vuçiq: Serbia, kurrë më në “Srbicë e Gllogovc”

Kështu ka thënë kryeministri serb Aleksandar Vuciq derisa ka komentuar platformën e presidentit Tomislav Nikoliq për “Kosovën dhe Metohinë”. Ky kthim, sipas...