Category: Lajme

Lladrovci: Besoj që Rama në vizitën e tij në Serbi, të diskutoj edhe për çështjen e shqiptarëve të Luginës së Preshevës

Ramiz Lladrovci, i ngarkuari me punë në Ambasadën e Kosovës në Shqipëri thotë se diplomatët e huaj në këtë vend vlerësojnë se Kosova kishte zgjedhje...

Faqja zyrtare e PD-së: Marketing i gabuar, dekadencë apo manipulim me femrën shqiptare, gjykojeni vet!

Fotografia e trupit të një trup femre pa kokë dhe zemra e cila e përcjell fotografinë nuk I kanë hije faqes zyrtare të një partie e cila po qeverisë me...

Riza Halimi më i ashpër se kurrë ndonjëherë; amnistia për pjestarët e UÇPMB-së nuk u rrespektua, diskrinimini drastik ndaj shqiptarëve ende po vazhdon!

Shpallja e zgjedhjeve për këshillat kombëtare të pakicave nacionale në Serbi përsëri riaktualizojnë përçarjet e spektrit politik të Shqiptarëve në Luginë...

KKSH ngritë shqetësime ndaj qasjes së Gjykatës stereotipizuese ndaj rastit të tre futbollistëve tërnocas!

Këshilli Kombëtar Shqiptar reagon ashpër ndaj denimit të tre lojtarëve të klubit futbollistik “Tërnoci”, Faruk Nazifit, Ridvan Muratit dhe Valon Ramadanit....

Ikja e rradhës nga PD: Nagip Tashi, lamtumirë Partia Demokratike!

Njëri nga aktivistët që konsiderohej i palodhshëm në Partinë Demokratike, Nagip Taipi, sot edhe zyrtarisht i ka thënë „lamtumirë Partisë Demokratike“të...

Kryesia e KF “Tërnocit”: Procesi gjyqësor ndaj tre futbollistëve tanë; i pa drejtë!

Kryesia e klubit futbollistik “Tërnoci” nga Tërnoci, në mbledhjen e sotme të kryesisë, ka shqyrtuar sfidat dhe problemet me të cilat po përballet,...

Shqiptarja nga Serbia, kapet me pajisje digjitale për kabllovik në pikëkalimin Muçibabë!

Në Muçibabë njësiti policor së bashku me Njësitin e doganës ka ndaluar veturën “Pezho” ku gjatë kontrollit në çantën e pasagjeres femër shqiptare...

PVD në Tërnoc, gjykon përjashtimin e tërnocasve nga puna, nga vet kryetari i BL-së, Agim Haliti!

Nëndega e PVD-së në  Tërnoc, në mbledhjen e mbajtur të hënën ne mbrëmje, në të cilën përveç çështjeve organizative është diskutuar edhe për procesin...

Ndihmëskryetari i komunës për çështje të arsimit, Hajredin Hyda, i pa përgaditur për orën e mësimit!

Ndihmëskryetari i komunës për çështje të arsimit në Bujanoc, Hajredin Hyda, i cili aktualisht është edhe mësimdhënës në “Sezai Surroi”,datën e...

Papa Françesku bekon mbarë Shqipërinë (Video)

Papa Françesku mbërriti në orën 09:06 minuta në Shqipëri dhe në aeroport u prit nga Kryeministri Edi Rama, anëtarë të Qeverise e drejtues të Kishës Katolike....