Category: Lajme

Vdes emigranti në kufirin me Maqedoninë, 5 ditë pa bukë e ujë

Emigranti sirian i cili ndërroi jetë para disa ditëve në Maqedoni kishte qëndruar në zonën kufitare midis Maqedonisë dhe Greqisë për pesë ditë pa bukë e pa...

Deputeti grek me lot në sy: “Do të bëhemi si Shqipëria”

Deputeti i PASOK, Pirro Dhima, qau në studion e Skai TV në Greqi, ndërsa po fliste për krizën greke. Ai tha se një ‘jo’ në referendum, do e kthejë Greqinë...

Merkel shkon në Beograd me kushtin për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

Ambasadori në largim i Gjermanisë Heinz Wilhelmbeson “beson se kancelarja gjermane Angela Merkel nuk do të ketë kushte të reja për Serbinë”....

Riza Halimi prezent në mesin e parlamentarëve në Prishtinë!

Kryetari i PVD – së, njëkohësisht deputeti popullorë Riza Halimi mori pjesë në takimin e parlamentarëve të Kosovës dhe Serbisë të mbajtur më 27 qershor në...

Merkel me dy mesazhe për Kosovën

Ka përfunduar takimi në mes kancelares Angela Merkel dhe kryeministrit Isa Mustafa, në Berlin, me ç’rast është diskutuar për marrëdhëniet bilaterale në mes...

Drejtori i policisë Cako: “Në asnjë prej familjeve muslimane nuk është gjetur narkotikë dhe as një plumb i vetëm”

Drejtori i përgjithshëm i policisë së Shqiprisë, Haki Cako, pas tensioneve të krijuara në Lazarat dhe ku myslimanët u akuzuan si celulë e ISIS-të dhe si...

“RTB” përplas përfaqësuesit shqiptar dhe serbë në seancën e kuvendit komunal të Bujanocit!

Në seancën e sotme të asamblesë komunale të Bujanocit, ka patur replika dhe mos dakordësi ndërmjet përfaqësuesve politik serbë dhe atyre shqiptar. Mbedhja e...

Turqia po “shpëton” Greqinë

Deputeti i Partisë Demokratike Popullore pro-kurde (HDP), në provincën e Izmirit, Ertuğrul Kürkçü, në një konferencë për shtyp në Ankara ka thënë se Turqia...

Edhe katër muaj jetëgjatësi për RTB-në!

Radio Televizioni i Bujanocit, i është zgjatur jetëgjatësia edhe për katër muaj. Me vendim e fundit të Parlamentit republikan të Serbisë, mbi mediat publike të...

Ambasadorja franceze Christine Moro po viziton komunën e Bujanocit (Foto)

Ambasadorja franceze Chirstine Moro, po qëndron në Bujanoc, ku po takohet me kryetarin Nagip Arifi, dhe kryetarin e KKSh-së Jonuz Musliu. Diplomatja franceze Moro,...