Category: Lajme

Erdogan paralajmëron Papën: “Mos bëjë deklerata të tilla!”

Kryetari i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka thënë se e dënon deklaratën e Papës Françesko për shkak se ka thënë se krimi ndaj armenëve para 100 viteve e ka...

KKSH: Të lajmrohen të gjithë ata që janë ç’regjistruar nga stacionet policore!

Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH) i bënë apel të gjithë qytetarëve shqiptar që i është pasivizuar vendbanimi (apo e kanë çregjistruar) nga stacionet...

Fehmi Beha: “Do të qëndrojë në PVD edhe në zgjedhjet e ardhshme komunale për Medvegjën!”

I larguarai nga posti i zëvendëkryetarit të kuvendit komunal të Medvegjës, Fehmi Beha, në një prononcim ekskluziv për web-portalin LuginaLajm, ka theksuar se:...

U kry: Medvegja drejtë “masave të dhunshme”, fal politikave destruktive të shqiptarëve!

Për punën e mëtejshme të Kuvendit Komunal të Medvegjës do të vendosë Qeveria e Republikës së Serbisë me propozim të Ministrisë përkatëse, ka deklaruar sot...

Shqiptarët e Luginës së Preshevës reagojnë ndaj deklaratës së kryeministrit Rama!

Shqiptarët e Luginës së Preshevës kanë reaguar pas deklarasës ë kryeministrit Edi Rama. Deklara dhe pse është deklaruar një deklaratë politike duke pasur...

Preshevën do ta vizitoj ministrja e bujqësisë Boshkoviq Bogosavleviq!

Të mërkurën e 15 prillit, komunën e Preshevës do ta vizitoje, ministrja e Bujqësisë Boshkoviq Bagosavleviq, si dhe kryetari i Trupit Koordinues, Zoran Stankoviq....

Sulmohet KKSH! (Foto)

Me të ardhur në punë në mëngjesin e  sotëm, punëtorët e KKSH-së kanë vërejtur se  është sulmuar selia e Këshillit Kombëtar Shqiptar në Bujanoc,...

Sulmet e mediave serbe ndaj presidentit Nikolliq, shumë më të ashpra se sa ndaj Millosheviqit!

Presidenti aktual serb Tomislav Nikoliq është më i sulmuari nga mediat e vendit krahasuar me paraardhësit e tij në krye të shtetit – Slobodan Milosheviqin, Milan...

Përleshje në veri të Mitrovicës, dy të lënduar!

Një përleshje mes disa personave, me ç’rast dy nga ta kanë mbetur të plagosur me armë zjarri, ka ndodhur mbrëmë pas mesnate në lokalin ‘Crna Dama’ në...

Hillary Clinton shpall kandidaturën për presidente të SHBA-ve!

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton ka hyrë zyrtarisht në garën për vitin 2016 të Shtëpisë se Bardhë, në një përpjekje për t’u bërë...