Category: Lajme

Mitrovicë: Zhdukje dhe vdekje misterioze!

Mitrovica dhe komunat e rajonit, Skenderaj dhe Vushtrri, janë më të goditurat nga zhdukjet pa asnjë gjurmë të qytetarëve, të cilët më pastaj janë gjetur të...

Përvjetori i arrestimit politik! (FOTO)

Në 4 majin e vitit 2012, tre vite më parë, kur kishte filluar heshtja parazgjedhore dhe procesi i zgjedhjeve lokale në Bujanoc kishte hyrë në fazën e fundit,...

“Portokalli” si asnjëherë më parë: Këngë kundër politikanëve maqedonas! (VIDEO)

Në emisionin humoristik “Portokalli” në Top Channel është kënduar një këngë lidhur me situatën politike në Maqedoni. Si duket, të nxitur nga “bombat e...

Kockat e sheshit të qytetit, në oborrin e shtëpisë së kryetarit Nagip Arifi?! (FOTO)

Një fotografi e publikuar në llogarinë e kryetarit Nagip Arifi të rrjetit social facebook, e ku kryetari i komunës sonë, është duke punuar në oborrin e...

Vija e gjelbër, shtegu i kontrabandës Kosovë-Shqipëri (Foto)

Megjithëse Policia e Kosovës zotëron kamera termike dhe foto-aparatura moderne, dhjetëra banorë nga Kukësi çajnë vijën e gjelbër të kufirit për të...

Në Sjarinë të Medvegjës, vendoset gurthemeli i ndërtimit të shtëpisë nga FHKL! (FOTO)

Në ciklin e ndërtimeve të 100 shtëpive nga Fondi Humanitar i Kosovës Lindore, projekt i filluar më 2012-të, që sot (e premte) kësaj nisme, i është gëzuar...

Tmerruese: Para tërmetit në Nepal, u masakruan 250.000 kafshë (FOTO)

Disa ditë para tërmetit të fuqishëm me magnitudë 7.8 ballë, në Nepal u masakruan mbi 250.000 kafshë, shkruan Zeri, transmeton LuginaLajm. Vrasja e kafshëve,...

1 Maji, dita ndërkombëtare e punëtorëve!

Sindikatët e punëtorëve në tërë botën sot e shënojnë 1 majin. Ditën e Punëtorëve e cila në shumë vende karkterizohet me protesta për atë që konsiderohet...

BOJKOTOJN: Të rinjtë serbë nuk marrin pjesë në konferencën “Dialogu Kosovë-Serbi”

Pas suksesit të organizimit të raundit “Dialogu Kosovë-Serbi” në Prishtinë, pala serbe nuk u paraqit fare në konferencën që do të mbahej në Serbi...

“Takimet e Vendlindjes 2015”, Tupallës ia kthen buzëqeshjen!

Edhe ketë vit, fshatit Tupallë të komunës së Medvegjës, iu kanë kthyer shumë banor të shpërngulur në Kosovë, për manifestimi tradicional “Takimet e...