Category: Lajme

Nga të reshurat atmosferike, shembet rruga që lidh Medvegjën me disa fshtra për rreth!

Reshjet e pandërprera të ditëve të fundit kanë shkaktuar edhe probleme të mëdha për banorët e Medvegjës.Vetëm në rrugën që lidh Medvegjën me fshatrat...

“Dorëzohet” dhe FMN-ja: Kthen sytë nga financat islame, duke shprehur pëlqimin për to

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka shprehur pëlqimin dhe mbështetjen për parimet e financave islame, duke vënë në dukje se ato mund të rezultojnë më të sigurta se...

Në rast të masave të përkohshme, shqiptarët e Medvegjës do të humbisin 25,2 milion dinarë!

Në prag të seancës së 25-të të Kuvendit komunal të Medvegjës vazhdimi i së cilës është shtyrë për herë të katërt për nesër me datën 9 prill 2015 sot...

Reagon BE: Deklaratat provokative të Ramës, të papranueshme

Bashkimi Evropian ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, duke thënë se provokimet janë të papranueshme pasi vendet e Ballkanit...

Erdoani viziton Iranin, bisedime për vendosjen e një armëpushimi në Jemen

Pavarësisht tensioneve të mëdha mes dy vendeve, pasojë e konflikteve në Siri e Jemen, presidenti turk Rexhep Taip Erdoan ka ndaluar për një vizitë në Iran, ku...

Arrestohet kamarieri i lokalit në “Albi Mall”, i dyshuari kryesor për vrasjen e rojës!

Policia e Kosovës ka arrestuar një kamerier lidhur me vrasjen rojtarit në qendrën tregtare “Albi Mall” në periferi të Prishtinës. Lajmi është...

Prishtinë: Kryeministri Isa Mustafa takoi deputetët e PVD-së Riza Halimin e Shaip Kamberin!

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim deputetët shqiptarë të Luginës së Preshevës në Kuvendin e Serbisë, Riza Halimi dhe Shaip...

Përplasja e rradhës “Rama-Vuçiq”!

Kryeministri i Serbisë Aleksander Vuqiç ka patur një tjetër përplasje me homologun shqiptar Edi Rama. Këtë herë ata nuk janë konfliktuar ballë për ballë,...

Stankoviq: “Retorikat ekstremiste?”, problem i liderëve lokal shqiptarë!

“Deri me 1 maj, do të dalim me një project-propozim me të cilin do të vërtetohet saktë, numri i banorëve në komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë....

LVV: T’i kushtohet më shumë vëmendje çështjes së të drejtave dhe lirive të shqiptarëve të Luginës së Preshevës

“Lëvizja VETËVENDOSJE! shpreh shqetësimin e saj për vazhdimin e shkeljes së të drejtave të shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë e Bujanoc. Së fundi kemi...