Category: Lajme

QSA në Preshevë organizon therrjen e kurbaneve! (Video)

Qendra e Solidaritetit dhe Avancimit njofton opinionin e gjerë dhe bashkatdhetarët tanë, se me rastin e festës së Kurban Bajramit, bën organizimin e blerjes dhe...

17 vjetë më parë, studentët nisën lëvizjen!

Bujar Dugolli, ka thënë se çdo vit më 1 tetor kthehet mbrapa me kujtime të cilat kanë të bëjnë me përpjekjet për pavarësinë dhe lirinë e shtetit tonë....

Polici serb në Bujanoc, komenton ”More është dashtë t’i vrasin, e jo t’i rrahin”!

Polici serb në Bujanoc, Dragisha Petkoviq, është ftuar në bisedë informative, në Drejtoratin e Policisë në Kragujevc, me që, nga profili i vet ka komentuar...

Tribunë në Bujanoc, panelistët shqiptarë shprehin pa knaqësitë për mos realizimin e të drejtave kolektive!

Në tribunën e organizuar nga Ök radio“nga Vranja, panelistët shqiptarë, shprehen paknaqësitë e tyre kundrejt Qeverisë në Beograd, në përmbushjen dhe...

Ku s’prekë mbreti, prekë pushteti; “E len kerrin m’u aty ku është e ndaluar!”

Janë anëtarët dhe simpatizantët e partisë së Nagip Arifit, ata që në rutinë nuk iu nënshtrohen rregullave dhe ndalesave të shumta në territorin e komunës...

Xhefri Bili, shef i ri i zyrës së OSBE-së në Bujanoc

Shefi i ri i zyrës së Organizatës Europiane për siguri dhe bashkëpunim (OSBE), në Bujanoc, është Xhefri Bili, i cili edhe zyrtarisht ka nis punën në atë...

Publikohet video e rrahjes së vëllait të kryeministrit serb, Andreja Vuçiq

Është publikuar edhe video se si është rrahur vëllau i kryeministrit serb, Aleksandër Vuqiç. Madje lajmin e ka konfirmuar edhe vet kryeministri Vuçiq, që ka...

Kryetari Beqiri i pranishëm në programin ndërkombëtar për lidership të organizuar nga Ambasada e SHBA_ve në Beograd

Kryetari i KKSH-së, Galip Beqiri ka qenë i pranishëm në koktejin e organizuar nga ambasadori amerikan në Beograd, Michael Kirby. Nëpërmjet një kumtese, KKSH...

Lladrovci: Besoj që Rama në vizitën e tij në Serbi, të diskutoj edhe për çështjen e shqiptarëve të Luginës së Preshevës

Ramiz Lladrovci, i ngarkuari me punë në Ambasadën e Kosovës në Shqipëri thotë se diplomatët e huaj në këtë vend vlerësojnë se Kosova kishte zgjedhje...

Faqja zyrtare e PD-së: Marketing i gabuar, dekadencë apo manipulim me femrën shqiptare, gjykojeni vet!

Fotografia e trupit të një trup femre pa kokë dhe zemra e cila e përcjell fotografinë nuk I kanë hije faqes zyrtare të një partie e cila po qeverisë me...