Category: Lajme

Skandaloze: Trupi Koordinues nikoqir i vizitës së minsitrit Zelko Sertiq në Bujanoc!

Vizita e ministrit të ekonomisë të premten në Bujanoc, nuk ka mundur të i ik skandaleve në organizimin e takimeve me krerët institucional dhe politik të...

Ministri Sertiq: Komuna e Bujanocit t’ë mësohet me përpilimin e projekteve! (Video)

Vizita e sotme e delgacionit të Qeverisë së Serbisë, pos diksutimeve të shumta, ato u karakterizuan me punët të cilët i pret komunat në zhvillimin ekonomik...

(Mos) Funskionimi i matarnitetit në Preshevë; përgjegjës komuna e Preshevës! (Foto)

Nën organizimin e deputetit popullor Riza Halimi, sot në sallën e kuvendit komunal të Preshevës, është mbajtur debat i hapur me tëmen:”Gjendja aktuale e...

FR PVD i del në ndihmë familjeve të vërshuara nga jugu i Shqiprisë! (Foto)

Ftesës së shumë organizatave nga Liugina e Preshevës për mbledhjen e ndihmave për të vërshuarit nga Shqipria, iu ka përgjigjur edhe Forumi Rinor i Partisë për...

Përfaqësuesit e Qeverisë së Serbisë nesër në Bujanoc!

Ditën e premte, Bujanocin do ta vizitojnë përfaqësues të Qeverisë së Serbisë, për të paraqitur kushtet dhe mundësitë e zhvillimit ekonomik nëpër komuna të...

Delegacioni ndërkombëtar viziton PVD-në

Një delagacion nga zyrtarët e lartë të OSBE-së dhe ambasadës së Btitanisë së Madhe në Beograd, kanë qëndruar për një vizitë në Bujanoc, ku me këtë rast...

Përfaqësues të OJQ-së nga Presheva, vizitojnë KKSH-në!

Në selinë e Këshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), kryetari Jonuz Musliu, u takua me përfaqësuesit e organizatës joqeveritare “Qendra për Avokim dhe Zhvillim të...

Policët special “RENEA” shkarkohet nga puna, pasi që praktikonin namazin!

Burime brenda Ministrisë së Brendshme konfirmojnë se shtatë oficerë policie nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë RENEA’s janë shkarkuar nga puna se i përkasin...

Deda i VV-së: Kosovën e kanë braktisur 230 mijë qytetar!

Shqyrtimi i Planit të Veprimit për Marrëveshjen për Stabilizim- Asocim (MSA) për vitin 2015 e cila ishte caktuar si pikë e rendit të ditës në mbledhjen e...

Rrëfimet e azil-kërkuesve kosovarë: “Në Bujanoc na kanë plaçkitur kah 100 euro!” (Video)

Në pjesën e dytë të serisë së reportazheve ekskluzive me azil-kërkuesit kosovarë, Interaktiv në KTV ka paraqitur mbrëmë shumë rrëfime të imigrantëve që e...