Category: Lajme

Ikja e rradhës nga PD: Nagip Tashi, lamtumirë Partia Demokratike!

Njëri nga aktivistët që konsiderohej i palodhshëm në Partinë Demokratike, Nagip Taipi, sot edhe zyrtarisht i ka thënë „lamtumirë Partisë Demokratike“të...

Kryesia e KF “Tërnocit”: Procesi gjyqësor ndaj tre futbollistëve tanë; i pa drejtë!

Kryesia e klubit futbollistik “Tërnoci” nga Tërnoci, në mbledhjen e sotme të kryesisë, ka shqyrtuar sfidat dhe problemet me të cilat po përballet,...

Shqiptarja nga Serbia, kapet me pajisje digjitale për kabllovik në pikëkalimin Muçibabë!

Në Muçibabë njësiti policor së bashku me Njësitin e doganës ka ndaluar veturën “Pezho” ku gjatë kontrollit në çantën e pasagjeres femër shqiptare...

PVD në Tërnoc, gjykon përjashtimin e tërnocasve nga puna, nga vet kryetari i BL-së, Agim Haliti!

Nëndega e PVD-së në  Tërnoc, në mbledhjen e mbajtur të hënën ne mbrëmje, në të cilën përveç çështjeve organizative është diskutuar edhe për procesin...

Ndihmëskryetari i komunës për çështje të arsimit, Hajredin Hyda, i pa përgaditur për orën e mësimit!

Ndihmëskryetari i komunës për çështje të arsimit në Bujanoc, Hajredin Hyda, i cili aktualisht është edhe mësimdhënës në “Sezai Surroi”,datën e...

Papa Françesku bekon mbarë Shqipërinë (Video)

Papa Françesku mbërriti në orën 09:06 minuta në Shqipëri dhe në aeroport u prit nga Kryeministri Edi Rama, anëtarë të Qeverise e drejtues të Kishës Katolike....

Lemi Goga: ”Goodbye”, PD dhe Nagip Arifi

Profesori nga Tërnoci, Muharrem Goga, dje i ka dhënë fund jetës politike në Partinë Demokratike të Nagip Arifit. Ai nëpërmjet një postimi të rrjetit social...

Rruga e kombit, shembet; drejtori rrezitet në plazhë!

“Mini”rruga e kombit e quajtur ajo e relacionit Tërnoc-Breznicë, e përuruar një vit më parë, siduket ditë e ditës e ka kapluar amortizimi. Hiq më largë se...

Parandalohet kontrabanda me mish të pulës nga Kosova!

Doganierët serb, natën e së enjëtës në afërsi në vijës kufitare me Kosovës, në kontrollimin e gjerë të koordinuar së bashku me pjestarët e xhandarmerisë...

Shaip Kamberi, deputeti shqiptar që po sfidon Kuvendin e Serbisë!

Në Beograd, në kryeqendrën e Serbisë, Shaip Kamberit, deputet nga Lugina e Preshevës, i janë shtuar vizitat. Prejse është zgjedhur deputet popullor, pozicioni i...

Regjistrohu në Fakultetin Ekonomik – Bujanoc

Shiko videon