Category: Lajme

Bujanoc: Kryetari Kamberi priti në takim një grup artistësh shqiptarë (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, gjatë ditës ka pritur një grup artisësh nga vendet e ndryshme shqiptare. Ky grup artisësh të mirënjohur...

Kurteshi i bindur se do të bëhet kryetar i Gjilanit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, për kryetar të Gjilanit, Sami Kurteshi, është i bindur se pas balotazhit të 19 nëntorit, do ta udhëheq Gjilanin për katër...

Të paknaqurit e APN-së, dalin me nismë të re politike

Komunës së Preshevës, pritet t’i shtohet edhe një nismë e re politike. Bëhet fjalë, për grupacionin, tashmë të ndarë nga Alternativa për Ndryshim, të...

Këshilltari i Kryeministrit shqiptar, Shkëlzen Maliqi deklarohet pro ndërrim të territoreve: ‘Veriu i Kosovës me Luginën e Preshevës

Shkelzen Maliqi, analist dhe këshilltar i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, gjatë një interviste për gazetën serbe “Danas”, ka folur për mundësinë e...

Ish Komandanti i UÇPMB-së, Lulzim Ibishi: “Të parandalohet rikolonizini i Preshevës me refugjatë nga ish Jugosllavia ajo është tokë mijëra vjeçare e banuar me shqiptarë (FOTO)

Njëri ndër ish Komandantët e dalluar të UÇPMB-së z.Lulzim Ibishi, nëpërmjet një postimi në facebook është shprehur mjaftë i decidiv lidhur me gjendjen e re...

Në Bilinicë ka përfunduar projekti i trafostacionit; vitin e ardhshëm pritet të shtrihet rrjeti i ri elektrik

Në Malësinë e Bujanocit, respektivisht në fshatin Bilinicë, sot ka përfunduar projekti i trafostacion. Një kërkesë e kahmotshme e bilinicasëve, sot është...

Shaip Kamberi: “Do të qëndrojmë këtu edhe pas betejës tonë, të gjallë apo të vdekur”

Në prag të fillimit zyrtar të fushatës parazgjedhore në Preshevë, kryetari i komunës së Bujanocit, po i jep mbështetje të fuqishme degës së partisë së tij...

Bujari dhe Bujana, çifti i mjekëve që i bëri bashkë Cyrihu

Bujar Sopi dhe Bujana Batusha janë mjekë që punojnë në dy klinika të ndryshme në Cyrih. Por në rrugën e tyre deri në këtë qendër kanë pasur mjaft peripeci....

Me votimin e Planit Aksional Lokal nga APN e Shqiprim Arifit, u ‘tentua’ ndryshimi demografik i Preshevës (VIDEO)

Në një kronikë të përgaditur nga gazetari i Radio Televizionit të Kosovës, në Preshevë, Baki Rexhepi, shihet rreziku i ndryshimit demografik të Preshevës....

Ka ndërruar jetë mësuesja Çelebije Jusufi nga Tërnoci

Në moshën 67 vjeçare në Tërnoc të Bujanocit  ka ndërruar jetë mësuesja e klasave të ulëta, Çelebije Jusufi. E lindur më  3 qershor të vitit  1951 në...