Category: Lajme

Bici Commerc: Demantë ndaj reagimit të Administratës Komunale të Bujanocit të lansuar në lajmet e RTV Bujanoci me datën 25.03.2016

Jashtë dëshirës dhe vullnetit tonë, por të detyruar dhe të nxiture për hirë të se vërtetës po i drejtohemi opinionit të Luginës së Preshevës që mos të...

Letovicë-Bujanoc: Godet biciklistin, dhe arratiset nga vendi i ngjarjes

Në fshatin Letovicë, 13 kilomentra nga qyteti i Bujanocit, një ngasës  automjetit ka goditur një çiklist, ditën e shtunë, diku rreth orës 17:00. Sipas...

Trysnia e Nagip Arifit: “Dil kah na, se t’a prishim shpijën”

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Bujanoc. Një qytetari nga Bujanoci, kryetari i komunës Nagip Arifi me disa nga vartësitë e tij , ju...

Vetëvrasje në liqenin e Bujanocit?!

Marko Janjiq (26) nga Bujanoci, gjatë ditës së enjëte është gjetur pa shenja jete në liqenin e Bujanocit. Sipas të dhënave jo zyrtare, bëhet fjalë për një...

Berisha: Imperativ uniteti i faktorit politik në Luginën e Preshevës

Z.Berisha, vlerësoi lart punën e madhe që ka bërë dhe që po bënë diaspora shqiptare Në Tiranë, ish presidenti, ish kryeministri dhe lideri historikë i...

Shaip Kamberi pritet në takim nga Lutfi Haziri; bisedojnë edhe për mundësinë e bashkpunimit Gjilan-Bujanoc

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sot ka pritur në një takim pune deputetin e Parlamentit të Serbisë, Shaip Kamberi, i cili është edhe udhëheqës i...

Kosova me masa reciproke ndaj Serbisë, nuk njeh certifikatën e ADR-së

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, ka njoftuar kabinetin se më datën 21 mars 2016 ka marrë...

Anketë: Funksionimi i gjertanishëm i pushtetit lokal të Preshevës?!

Në kuadër të përgaditjes së programit zgjedhor Partia për Veprim Demokratik ka organizuar një anketë lidhur me funksionimin e gjertanishëm të pushtetit lokal....

PVD: Ardita Sinani bartëse e listës, Fatmir Hasani i pari në listë për deputet popullor

Partia për Veprim Demokratik, ka vendosur që të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 24 prillit. Ajo që tashmë është edhe zyrtare, se dy deputetët...

Video/Terror në Bruksel, 4 shpërthime të fuqishme. Dy në aeroport dhe dy në metro

Katër shpërthime të fuqishme kanë tronditur mëngjesin e sotëm Brukselin. illimisht dy shpërthime janë shënuar në aeroportin Zaventem në Belgjikë. Ngjarjet...