Category: Lajme

Gjendje alarmuese në Medvegjë; të kthehet popullata shqiptare dhe monitorimi ndërkombëtar!

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Serbi, Jonuz Musliu, me bashkëpunëtorë sot ka qëndruar për vizitë punë në Medvegjë. Me këtë rast ai është...

Hajnat nuk kursejnë as Stacionin Policor të Bujanocit; vjedhin “auton” nga parkingu!

Nga parkingu i stacionit policor të Bujanocit, ëshë vjedhur automjeti, me të cilën ishin kapur në tentim trafikimi me qenie njerëzore, ka deklaruar, Slagjan...

Demant në shkrimin: “Bajram Hasani, „punëson preshevarin“, dhjetra farmacistë nga Bujanoci, pa punë! „

Portali Lugina Lajm Posted: 2:35 pm, 17 Gusht, 2014 Portali „Lugina Lajm“ para se të publikojë shkrimin e të punësuarit në Barnatoren e qytetit, është dashur...

Musliu vazhdon turin e takimeve, sot vizitoi komunën e Bujanocit dhe sh.m. “Sezai Surroi”!

Në vazhdën e vizitave komunave të Luginës së Preshevës, pas vizitës në Komunën e Preshevës, një delegacion i Keshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), i udhëhequr...

Në Preshevë hapet ordinanca e parë gjinekologjike dhe obstetrike!

Ditën e enjte më 22 janar 2015 zyrtarisht do të hapet Ordinanca e parë private shqiptare gjinekologjike dhe obstetrike në Luginë të Preshevës “FEMMED”, e...

Doktoresha nga Bujanoci, po i mjekon minatorët grevist të Trepçës!

Gjendja shëndetësore e minatorëve tani për tani është stabile, edhe pse disa prej tyre kanë telashe, pasi që shumica e grevistëve vuajnë nga sëmundjet e...

Në dy vjetorin e heqjes se lapidarit të dëshmorëve, kryetari Jonuz Musliu, viziton Preshevën!

Një delegacion i Keshillit Kombëtar Shqiptar (KKSH), i udhëhequr nga kryetari Jonuz Musliu dje i bëri vizitë Komunës së Preshevës, me çrast në dy vjetorin e...

Aksidentohet Ali Ahmeti, BDI: Lëndihme të lehta trupore!

Nga kabineti i kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, njoftohet se gjendja shëndetësore e tij dhe e shoferit, që pësuan sot aksident në rrugën Kërçovë-Shkup,...

Bajram Hasani, „punëson preshevarin“, dhjetra farmacistë nga Bujanoci, pa punë!

Barnatorja e qytetit të Bujanocit, është rritë për një punëtor dhe ate nga komuna e Preshevës. Ditë në parë, në Barnatoren e qytetit të Bujanocit, ka nisë...

Bilansi i sotëm nga aksidentet: “1 i vdekur, 35 të lënduar”

Nga kasidentet e shumta që kanë ndodhur sot në Prishtinë, 35 persona kanë mbetur të lënduar dhe tashmë një person ka humbur jetën, njofton RTK. Aksidentet...