Category: Lajme

Lutfi Haziri: U kemi borxh qytetarëve tanë të Luginës!

Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri thotë se Kosova u ka borxh qytetarëve të Luginës. Sipas Kryetarit të Komunës së Gjilanit, i ka kërkuar Qeverisë që t’i...

PS përjashton Tom Doshin, Deputeti: Meta pagoi për të më vrarë

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste përjashtoi Deputetin Tom Doshi në mbledhjen e thirrur jashtë radhës. Vendimi u mor për shkak të akuzave të tij të ashpra...

Ministrja Kori Udoviçki sot do t’a vizitojë Bujanocin!

Zëvendendëskryeministrja e Qeverisë serbe, njëherit ministrja e administratës shtetërore dhe vetëadministrimit lokal, Kori Udoviçki. sot do ta vizitojë...

Shqiptari nga Maqedonia kapet me 8.5 kg në pikën kufitare të Preshevës!

Doganierët serb në bashkpunim me pjestarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme, në mëngjesin e së dielës kanë parandaluar 8.5 kilogram heroinë në...

Zyrtare: Visar Ymeri kryetar i ri i VV-së, Belgzim Kamberi rizgjidhet anëtar i kryesisë!

Këshilli i Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosjes zgjodhi sot edhe edhe Kryesinë e re. Sipas një njoftimi për medie, të lëshuar nga Lëvizja VETËVENDOSJE, me...

Uniteti partiak para 23 vjetëve në Luginë, i tha “PO” bashkangjitjes me Kosovën!

Në debatin publik kushtuar 23 vjetorit të Referendumit të 1 dhe 2 marsit 1992 sikur edhe në shumë raste të deritanishme u paraqitën qëndrime të ndryshme, që...

Sukseset e bashkëqeverisjet e shqiptarëve në Medvegjë, përurojnë urën e dytë në lagjet e Çokotanëve (Foto)

Punimet në ndërtimin e urës në lagjen Çokotanët kanë mbaruar krejtësisht dhe ura tashmë është lëshuar në përdorim, mësojmë nga zëvendëskryetari i...

Të premten Shaip Kamberi mysafir në RTV Spektri!

Pas një kohe të gjatë, kryetari i degës së Partisë për Veprim Demokratik në Bujanoc, Shaip Kamberi rikthehet në cilësinë e mysafirit të njërit nga emisionet...

Tom Doshi i shpall luftë Ramës: Po fola, do të dridhen themelet e qeverisë (Video)

Deputeti socialist Tom Doshi kërcënon drejtpërdrejt kryeministrin Edi Rama. Ai thotë se nuk do të ketë paqe me të dhe se do të dridheshin themelet e mazhorancës...

Deputetët shqiptarë iu bashkohen opozitës për shkarkimin e presidentit Nikoliq!

Deputetët Shqiptarë në Parlamentin qendrorë në kuadër të grupit parlamentarë SDA – PVD pas paraqitjes së Propozim Rezolutës për zgjidhjen e statusit të...