Category: Lajme

Ragmi Mustafa takon kryetarin e ri të kuvendit, Kadri Veselin

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot kryetarin e komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa. Në fillim të takimit, Mustafa e uroi...

Buxheti i TK-së për 2015-ten pa ndryshime të mëdha!

Buxheti i paraparë për Trupin Koordinues, me projeksionin e Buxhetit të Serbisë për vitin 2015-të, parashihet të jetë në total prej 414.232.000,00 dinarëve....

Rama takon Vuçiqin: Rritja e bashkpunimit Shqipri-Serbi dhe kujdesi i veçant për shqiptarët e Luginës!

Në ditën e dytë të samitit të Beogradit mes Kinës dhe vendeve të Europës Jug-lindore, Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me homologun e tij serb,...

Rama në Beograd zbardh marrëveshjet që synohen! (Video)

Kryeministri Edi Rama mbërriti në Beograd për të marrë pjesë në punimet e samitit ekonomik të organizuar nga Kina me vendet e Europës Jug-lindore, ku objektiv...

Kryetar, ja vendimi në të cilin t’u është rritë paga për 30%! (Dokument)

LuginaLajm, ekskluzivisht për lexuesit e sajë sjellë vendimin e Komisionit për zgjedhje dhe emërime i Kuvendit Komunal të Bujanocit, në të cilin tre...

“Kërcnon” Arifi?!

Përmes një deklarimi në foltoren e kuvendit, kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi, ka “kërcnuar” se do të ngreh padi ndaj portalit...

Kryeministri Rama: “Serbia nuk është më armiku ynë”

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, në takimin me ambasadorët e huaj në Tiranë, ka theksuar që  Shqipëria pa asnjë rezervë do ta mbështes Serbinë, gjatë vitit...

Samiti i Kinës në Serbi, sjellë Edi Ramën në Beograd! (Video)

Samiti i Kinës dhe 16 vendeve të Evropës Juglindore do të fillojë nën masa të rrepta sigurie. Mbi 7000 policë do të jenë përgjegjës për të kontrolluar...

Arrestohet shqiptari nga Lugina, dyshohet për kontrabandim njerëzish!

Në pikën kufitare tek “Dheu i Bardh” duke ju referuar angazhimeve të Policisë së Kosovës në parandalimin dhe luftimin e krimit, si rezultat i punës së...

Lugina “shpreson” në Qeverinë e re të Kosovës!

Formimi i institucioneve të Kosovës i ka gëzuar edhe udhëheqësit e Luginës së Preshevës, të cilët shpresojnë se kjo qeveri do të jetë më e fokusuar për...