Category: Lajme

Ragmi Mustafa bënë homazhe te Jasharajt e Prekazit! (Foto)

Në nder të 17-të vjetorit të rënies heroike të falimjes Jashari, kryetari i komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa, vizitoi Prekazin legjendar, duke bërë homazhe...

Sahiti: Të shpëtohet fakulteti në Medvegjë, është jetësor për shqiptarët!

Zëvendëskryetari i komunës së Medvegjës Florim Sahiti sot ka qëndruar për vizitë pune në Beograd me ç’rast është takuar me kryetarin e Trupit...

Flet Shesheli: Me Nikoliqin dhe PDS (DSS) e Vojisllav Koshtunicës u dakorduam që t’i sulmojmë ambasadat e huaja më 2008!

Sheshel, Nikoliq e Koshtunica kishin dashur “vetëm t’i gjuanin me gurë ambasadat në Beograd’ e jo edhe t’ia vënë flakën atyre”. Në hetimet...

Dy kryetarët dakordohen për projekte ndërkomunale!

Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri ka pritur sot në takim kryetarin i Komunës së Bujanocit, Nagip Arifi. Në takim është biseduar me theks të veçantë...

Tensionohet situata në Kuvendin e Shqiprisë, deputetët e PD bllokojnë foltoren

Pas fjalës së mbajtur nga Edi Paloka, kreu i Kuvendit Ilir Metaka kërkuar pesë minuta pushim, pas situatës së tensionuar. Kjo gjëndje u acarrua edhe më shumë,...

Presidenti shqiptar Bujar Nishani pret kryeparlamentaren serbe Maja Gojkoviq!

Presidenti i Republikës Bujar Nishani priti në një takimkryeparlamentaren e Serbisë, zonjën Maja Gojkoviq, e cila ndodhet në një vizitë zyrtare në Shqipëri....

Ramili ka nevojë për ndihmë, ndihmoje edhe ti!

I riu nga Bujanoci, Ramil Aliu (28), për një kohë të gjatë vuan nga nje sëmundje jo të zakonshme, nga e cila atij iu desh t’i nënshtrohet shumë...

Ministrja Udoviçki: Çështja e ndryshimit të emërtimeve të rrugëve në Bujanoc, ka përfunduar; opozita i quan ndryshime gjysmake!

Ministrja e administratës shtetëore dhe vetëadministrimit lokal, Kori Udoviçki, dje pas takimit me kryetarin e Asamblesë komunale, njëherit kryetarin e Këshillit...

Xhim Xhema me porosi nga New York-u: “Do të angazhohem edhe për Medvegjën time!” (Foto)

Përpos shumë veprimtarëve shqiptaro-amerikanë, ishte i pranishëm edhe ambasadori amerikan, Frank Wisner, përfaqësues amerikan i treshes ndërkombëtare që...

Kori Udoviçki në Bujanoc: “Keni numër të lartë të të punësuarve në vetadministrimin lokal”! (Foto&Video)

Ministrja e administratës shtetëore dhe vetamdinistrimit lokal, Kori Udoviçki, pas takimit që pati në Bujanoc me krerët institucional e politik, theksoi se në...