Category: Lajme

Bujanoc: Këshilli komunal shpall konkurs për zgjedhjen e kryeshefit të administratës komunale (FOTO & VIDEO)

Sot (e premte) është mbajtur mbledhja e parë e këshillit komunal nën  kryesimin e kryetarit, Shaip Kamberi. Për rend ditës, ishin paraparë 13 pika, ku më e...

Bujanoc: Jep dorëheqje kryeshefi i administrates komunale, Nesim Rexhepi (VIDEO)

Gjatë dtës së djeshme, (e enjëte), ka dhënë dorëheqje, kryeshefi i administratës komunale të Bujanocit, Nesim Rexhepi. Lajmin për dorëheqjen e Rexhepit, e ka...

“1 Qershori”, Dita ndërkombëtare e fëmijëve, shënohet edhe në Bujanoc (FOTO)

Dita ndërkombëtare e fëmijve “1 Qershgori”, me aktivitet të ndryshme u shënua edhe në sheshin e qytetit të Bujanocit. Nën patronatin e kryetarit të komunës...

Ardita Sinani, kryetare e re e Asamblesë komunale të Preshevës (FOTO)

Kryetarja e degës së PVD-së në Preshevë, Ardita Sinani, është zgjedhur kryetare e re e kuvendit komunal të Preshevës. Në seancën e sotme konstituive, të...

Kryetari Shaip Kamberi priti në takim Zv/ambasadoren zvicërrane, Pauline Menthonnex

Gjatë ditës së enjte, komunën e Bujanocit e ka vizituar zv/ambasadorja e Zvicrrës, Pauline Menthonnex. Gjatë takimit në mes të kryetarit të komunës së...

KDNJ: Forcimi i stabilitetit në Luginë të Preshevës bëhet përmes integrimit të shqiptarëve

Këshilli për të Drejtat e Njeriut ka paraqitur sot, në bazë të projektit të tij Forcimin e stabilitetit në Luginë të Preshevës përmes integrimit të pakicës...

Edita Tahiri kërkon që në mbledhjen e dy Qeverive të diskutohet për Preshevën

Qeveria e Kosovës, ka diskutuar lidhur me përgatitjet që po bëhen për mbledhjen e përbashkët mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë që do të...

Shaip Kamberi, sot (e enjëte) ora 13:00 merr detyrën e re-të kryetarit të komunës së Bujanocit

Shaip Kameri, i zgjedhur ditë më parë për kryetar të komunës së Bujanocit, gjatë ditës së sotme, respketivisht rreth orës 13:00, do të marrë edhe zyrtarisht...

Kaos në Kuvendin malazez: Deputetët serbë e quajn hajn Gjukanoviqin, ai u përgjigjet “bravo, budallenj” (Video)

Seanca e Kuvendit të Malit të Zi në rend dite të se cilës ishte votëbesimi për qeverinë, është ndërprerë për shkak të incidentit në sallë. Në momentin...

Maqedoni: Anulohen zgjedhjet, VMRO mblidhet për të vendosur, BDI në pritje

Sot është afati i fundit për dorëzimin e listave për deputet nga partitë politike dhe koalicionet që synojnë pjesëmarrjen në zgjedhje, shkruan Fakte. Sipas...