Category: Lajme

Lista Serbe do ta votojë Specialen, por jo edhe FAK-un!

Krijimi i Gjykatës Speciale për krimet e supozuara të UÇK-së pritet ta rikthejë Listën Serbe në Kuvendin e Kosovës, pas bojkotit gati dymujor, shkruan sot Koha...

Nenad Metroviq, kandidat për kryetar të PPS (SNS) në Bujanoc!

Partia Përparimtare e Serbisë (SNS) dega në Bujanoc, në mbledhjen e fundit, ka vendosur që deputeti popullor nga rradhët e PPS (SNS) Nenad Mitroviq, të jetë...

Të mërkurën, promovohet libri: “Popullsia dhe vendbanimet shqiptare të Luginës së Preshevës-Gjendja dhe rrjedhat bashkohore”

Nëpërmjet faqes zyrtare, Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës, ka paralajmëruar se libri me titull “Popullsia dhe vendbanimet shqiptare të Luginës së...

Nish: Një qytetar nga Bujanoci, i arrestar, dyshohej për tregti të paligjshme me duhan!

Policia serbe ka arrestuar B.A. (29) nga komuna e Bujanocit, pas një kontrolle rutinë të policisë rrugore, në rrugën Leskoc-Nish, ndërsa në automjetin Golf...

Serbja që pranoi islamin; në ketë fe gjeta shumë përgjigje që në fenë time më munguan! (Video)

Nga Snezhana në Hyrije Nikoliqin nga Smederevska Pallanka ka hequr dorë e gjithë familja, përveç nënës së saj, duke e konsideruar turpin e familjes, por as ky...

Hoxha që u arrestua për terrorizëm veteran i UÇK-së!

Mazllam Mazllami imam në Xhaminë e Jeni Mahallës në Prizren, i cili u arrestua muaj më parë si i dyshuar për terrorizëm po del të jetë një gabim i madh i...

Rrëzohet helikopteri ushtarak në Beograd, shtatë persona humbin jetën, në mesin e tyre edhe foshnja pesëditëshe!

Një helikopter ushtarak serb, është rrëzuar në mëngjesin e sotëm, në afërsi të Beogradit. Shkaku i rrëzimit të helikopterit, thuhet të jetë mot i keq....

PVD: Pushtetet lokale në Bujanoc e Preshevë pa plane rreth informimit publik!

Në takimin e organizuar nga ana e Ministrisë së kulturës dhe informimit dhe Trupit koordinues me temë “Aplikimi i ligjeve të reja mediale në praktikë”...

Dyvjeçarja e grabitur në Beograd, u gjetë e pa lënduar, të dyshuar për grabitjen e vajzës tre shtetas spanjoll! (Video)

Dyvjeçarja e grabitur rreth orës 12:00h në lagjen e Beogradit “Vllezërit Jerkoviq”, është gjetur e pa lënduar, ndërsa grabitësit janë arrestur,...

BIK viziton Medvegjën; të anagzhohemi për ndërtimin e një xhamieje në Medvegjë!

Një delegacion i Këshillit të Bashkësisë Islame të Kosovës i kryesuar nga z. Fikret Limani sot ka qëndruar në Medvegjë me ç’rast është takuar me...