Category: Lajme

Kumanovë: Pesë të vrarë në Lagjen e Trimave, në mesin e tyre dhe një vajzë 8-të vjeçare!

Gjatë konfliktit të sotëm të armatosur në Kumanovë janë vrarë 5 civilë. Banorë të “Lagjes së trimave” njoftojnë se, janë vrarë tre persona të...

BDI alarmohet për Kumanovën: MPB të veprojnë me përgjegjësi në këtë kohë shumë delikate! (VIDEO)

Mbas ngjarjes së ditës së sotme në Kumanovë, ka reague edhe Bashkimi Demokratik për Integrim, e Ali Ahmetit. Ne nji komunikatë të BDI, thuhet se kjo force po i...

Përleshje e armatosur në Kumanovë (VIDEO)

Sot në orët e hershme të mëngjesit në lagjen ”Tode Mendoll” të Kumanovës ka filluar një përleshje e armatosur në mes të forcave të armatosura maqedone...

Nait Hasani: Të ndërmerren masa urgjente për shqiptarët e Medvegjës

Kryetari i Komisionit për Arsim në Kuvendin e Kosovës, Nait Hasani ka thënë se gjendja në arsim dhe kulturë te shqiptarët e Luginës së Preshevës është e...

Po dorëzohet kryeministri Vuçiq: Serbia do t’a ndryshoj Kushtetutën për Kosovën (FOTO)

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiq ka dhënë sinjalet e para se mund të propozojë ndryshime në kushtetutën e shtetit, të cilat pritet do të përfshijnë edhe...

Bujanoc: Shënohet dita e komunës dhe ajo e sh.m. “Sezai Surroi”! (FOTO)

Në Bujanoc, sot u shënua dita e komunës “9 maji”, ku me një sërë aktivitetesh dhe me përurimin e sheshit të ri, kjo ditë u veçua në skajshmëri. Me prerje...

Bujanoci me bizese të suksesshme i prezentuar në takimin ndërmjet dy dhomave ekonomike Serbi-Kosovë në Graçanicë!

​Dy Odat Ekonomike , ajo e Kosovës dhe ajo e Serbisë, të shtunën do të mbajnë një takim të përbashkët në Graçanicë. Ky takim, i pari i këtij lloji, i...

Nëpërmjet video lidhjes presidenti turk Erdogan inauguron xhaminë “Mehmet Akif Ersoy ” në Shushicë të Istogut!

Është inauguruar xhamia “Mehmet Akif Ersoy” në Shushicë të Istogut, xhami kjo e cila ishte ndërtuar më 1861 ndërsa ishte djegur më 04 prill 1999, dhe tash...

Dj Protone nga Bujanoci i shpalos planet në Wazzup të Klan Kosova (Video)

Është një nga DJ më të mirë shqiptar. Veton Rexhepi apo siç njihet ndryshe si Dj Protone nga Bujanoci ka qenë mysafiri i radhës në emisionin Wazzup në Klan...

Ersekë: Basha sulmohet me karrike, goditet personi afër kryetarit të PD!

Prezantimi i kandidatit të Partisë Demokratike në Ersekë është shoqëruar me incident. Një person ka hedhur një karrige në drejtim të kreut të PD-së, Lulzim...