Category: Lajme

Pas Arifit e Musliut, studentët nga Beogradi edhe te Shpend Ahmeti në Prishtinë!

20 aktivistë nga Iniciativa Rinore për të Drejtat e Njeriut nga Serbia sot u takuan me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Shumica e pjesëtarëve...

Studentët serb në vizitë te Jonuz Musliu!

Të marten një grup prej 20 të rinjve nga Serbia, kryesisht studentë të shkencave juridike dhe politike të organizuar nga Nisma e të Rinjve për të Drejtat e...

Në Medvegjë prodhohet peleti, në Bujanoc…?!

Në takimin që sot kishte me kryetarin e Trupit Koordniues Zoran Stankoviqin, kryetari i Medvegjës Dragisha Petroviq, ka konsinderuar si çështje shumë të rëndë,...

Stankoviq: Të parandalohet shpërngulja nga Medvegja!

Kryetari i Trupit Koordinues për komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Zoran Stankoviq, ka deklaruar që duhet të parandalohet shpërngulja e qytetarëve nga...

Zyra e BE-së në Prishtinë: Dhuna e papranueshme, Kuvendi vendi i zgjidhjeve!

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka ndjekur me shqetësim të madh demonstratat e së martës, thuhet në një komunikatë për opinion të kësaj zyre. Protestimi...

Burgim të përjetshëm për ish-ushtarin e UÇK-së, ekstradohet nga Kosova në Maqedoni!

Almir Drlanjin i dorëzohet autoriteteve maqedonase sot pasdite nga autoritet Kosovare, pas arrestimit të tij në Ferizaj në 2012. Alimir Drlnjin nga gjykata...

Qytetarët fillojnë të mblidhen para Qeverisë së Kosovës (Video)

Disa mijëra qytetarë kanë filluar të grumbullohen para Qeverisë së Kosovë për të pritur kështu fillimin e protestës, e paraparë të mbahet në ora 12:00....

Jonuz Musliu: Komuna e Medvegjës ka qenë e shqiptarëve dhe do të mbetet e shqiptarëve !

Komuna e Medvegjës ka qenë e shqiptarëve dhe do të mbetet e shqiptarëve tha kryetari i Keshillit Kombëtar Shqiptar Jonuz Musliu gjatë vizitës që i bëri sot...

Riza Halimi: Asnjëherë nuk ka pasur grup uniteti, Ragmi Mustafa përgjegjësi kryesor për largimin e lapidarit në Preshevë!

Nëpërmjet një deklerate, kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, njëherit deputet popullor, Riza Halimi, ka deklaruar se asnjëherë shqiptarët e Luginës së...

Të shtunën tërnocasi Shefat Isufi do të kryqëzoj “grushtet” me turkun Ata Dogan!

Të shtunën me fillim nga ora 20:30 në ASV HALLEN e DACHAU të Gjermanisë, boksieri nga Tërnoci, komuna e Bujanocit, 25 vjeçari Shefat Isufi do të ndeshet me...