Category: Lajme

Konçul-Dheu i Bardhë: Policia e Kosovës arreston tre persona; dy serbë dhe një shqiptar

Policia e Kosovës në pikën kufitare “Dheu i Bardhë”, ka arrestuar tre të dyshuar meshkuj, dy serbë dhe një shqiptar, pasi gjatë kontrollit në veturën...

Preshevari Mensur Kamberi (31), humb jetën tragjikisht në Zvicërr

Në orët e hershme të së dielës, preshevari Mensur Kamberi, ka humbur jetën tragjikisht në një aksident trafiku. Siç ka mësuar jo zyrtarisht Lugina-Lajm, 31...

Nikoliq: Nëse rrezikohen serbët, do ta dërgojmë ushtrinë në Kosovë

Presidenti serb Tomislav Nikoliq ka thënë se Serbia është e gatshme për të dërguar forcat e armatosura serbe në Kosovë, nëse rrezikohet popullata serbe atje....

Treni nuk hyn në Kosovë, Vuçiq: Shqiptarët duan luftë

Në konferencën e jashtëzakonshme për shtyp, kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq akuzoi Prishtinën për një plan të detajuar për të ndezur konflikt duke...

Gruevski s’pranon kushtet e Ali Ahmetit: Jo shqip në Kushtetutë

Gruevski s’pranon kushtet e Ali Ahmetit: Jo shqip në Kushtetutë Nikolla Gruevski nuk pranon dy prej kushteve të Ali Ahmetit për bashkëqeverisje. Përmes një...

Bujanoc: Nxënësit e drejtimit të mjekësisë mbledhin ndihma për njerëzit në nevojë

Nxënësit e vitit të tretë të shkollës së mesme “Sezai Surroi” në Bujanoc, kanë mbledhë një shumë të konsiderueshme të hollash, me qëllim që...

Beogradi: Franca e ka detyrë të na dorëzojë Haradinajn, i kemi 30 dëshmitarë kundër tij

Ministrja serbe e Drejtësisë Nela Kuburoviq, pas mbledhjes urgjente të Qeverisë në Beograd, për rastin Haradinaj, ka deklaruar se Franca e ka për detyrë t’ia...

Isa Mustafa takohet me zyrtarë nga Lugina e Preshevës

Kryeministri Isa Mustafa sot është takuar me një delegacion institucionet lokale dhe biznesmenë nga komunat Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc. Gjatë takimit ishin...

Kapet me drogë në Zvicër biznesmeni shqiptar

Një biznesmen shqiptar është dënuar nga një gjykatë në Zvicër pasi është kapur me heroinë.Siç bëjnë të ditura mediat vendase, shqiptari është dënuar me...

Ka ndërruar jetë Mr.Zekolli nga Bujanoci

Njëri ndër intelektualët e parë të komunës së Bujanocit, Mr.Zeqirja Islami-Zekolli, sot në orët e hershme të mengjësit, ka ndërruar jetë. Mr.Zekolli, për...