Category: Lajme

Të rinjët shqiptarë nxitojnë drejt Zvicrrës

Perspektiva e keqe e bizneseve, trendi politik për t’u shqetësuar në vendet e Ballkanit është arsyeja e depresionit mes të rinjve, konstaton portali zviceran...

Hungaria ndërpret emigrimin për Europë, ndërton muri të gjatë në kufi me Serbinë (Video)

​Hungaria ka filluar ndërtimin e murit në kufi me Serbinë, me qëllim pengimin e futjes së emigrantëve ilegal. Vetëm gjatë këtij viti në Hungari kanë hyrë...

Nagip Arifi: “Kryeministri Vuçiq, i mirëserardhur në Bujanoc!”

Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi në një prononcim për fonet, ka vlerësuar se në Bujanoc e Preshevë nuk ekzistojnë tensione në mestë serbëve dhe...

Prokuroria: Nuk u gjet helm tek të dyshuarit e Badovcit

Të dyshuarve për vepra penale që ndërlidhen me terrorizëm, nuk u është gjetur as një substancë helmuese në momentin e arrestimit. Këtë për Klan Kosovën, e...

Haradinaj e përplas hartën dhe e quan gënjeshtar Murat Mehën (VIDEO)

Më poshtë mund t`i ndiqni pamjet kur anëtari i Komisionit për Punë të Jashtme, Ramush haradinaj njëherit deputet i AAK-së e ka quajtur gënjeshtar kryetarin e...

Merkeli dhe Vuçiqi, flasin për Kosovën!

Kancelarja gjermane Angela Merkel, pas mbylljes së vizitës zyrtare në Tiranë, ajo ka udhëtuar të mërkurën për në Beograd, ku është takuar edhe me...

Merkel sot në Tiranën e blinduar

Sot në mesditë mbërrin në Tiranë kancelaria gjermane Angela Merkel. Vizita e kancelares Merkel do të shoqërohet me masa të rrepta sigurie, por dhe bllokimin e...

Arrestohet Sulejman Osmani, Komandant Sula!

Është arrestuar nga Policia e Kosovës  Sulejman Osmani-Komandant Sula, i dyshuar si pjesëmarrës në grupin e Kumanovës. Lajmin për Klan Kosovën e ka konfirmuar...

Përfundon vlerësimi i numrit të qytetarëve: Bujanoci-38.300, Presheva-29.600, Medvegja-7.442

Nëpërmjet një njoftimi të lëshuar për media nga Trupi Koordinues, bëhet e ditur se ka përfunduar procesi i vlerësimit të numrit të qytetarëve, ku Bujanoci...

Komuna e Bujanocit, edhe këtë vit po i financon mediat “analfabetike”! (Dokument)

Së fundmi, komuna e Bujanocit, në masë të madhe po financon mediat të cilat udhëhiqen nga njerëzit më të ndryshmit, nga delikantezët deri te analfabetët....