Category: Lajme

Hillary Clinton thotë se Amerika është me kosovarët: Ju kam në mendje dhe ju përqafoj shumë

Ish-zëvendëspresidentja e SHBA’së, Hillary Clinton, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë me Kosovën në çdo proces, shkruan Gazeta Metro....

Në manifestin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, Ragmi Mustafa takon zyrtarin amerikan Matttew Palmer – pret që në marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi, tre komunat e Luginës t’i bashkohen territorit të Kosovës (FOTO)

Partia Demokratike Shqiptare nëpërmjet një postimi në facebook, ka bërë të ditur se gjatë manifestimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, me ftesë të...

Bujanoc: Avokati komunal drejt pensionimit – Këshilli komunal shpall konkurs për avokatin e ri (FOTO)

Në seancën e sotme të XI me rradhë të Këshillit komunal të Komunës së Bujanocit, është shpall konkursi për Avokatin publik të Komunës së Bujanocit. Deri...

Qytetari e thërret kryeministrit Haradinaj “Rambo”, ja përgjigja e tij (VIDEO)

Dje sheshi i Prishtinës ishte mbushur me qytetarë që kishin dalë për t’i parë live Bill Clintonin e Medeleine Albrightin. E me këta të dy në parakalimin për...

Podgoricë: Ministri shqiptar Mehmet Zenka ja bënë me dije deputetit serb: “Shqiptarët janë të bashkuar-nuk mund t’i përçani në baza fetare” (VIDEO)

Ministri, Mehmet Zenka në Parlamentin e Malit të Zi në një debatë me deputetët e Frontit Demokratik (DF), tha se shqiptarët pa dallim feje janë një dhe se me...

TRAGJEDI: Çifti nga Maqedonia humbin jetën në një aksident komunikacioni në Itali – ju mbijeton foshnja 6 muajshe

Tragjedi e madhe ka ndodhur në rrugët e Italisë, pas një aksidenti fatal, shuhet familja me prejardhje nga Shkupi, derisa po ktheheshin në Francë ku edhe po...

Rrëfimi i gazetarit britanik që xhiroi sulmet në familjen Jashari (Video)

Fotografitë e bëra nga gazetari anglez Vaughan Smith ishin shkrepjet e para domethënëse të një lufte të re në Kosovë. Ato shfaqnin shkatërrimin sistematik...

NJOFTIM: Familjarët e Dr.Muharrem Gashit hapin konakun për ngushëllime edhe në Bujanoc

Familja Gashi me origjinë nga Tërnoci i Bujanocit, njofton opinionin e gjerë, se do të hapin të pame për ngushëllime  edhe në Bujanoc, për dy ditë rradhazi,...

Nga një aksident trafiku, humb jetën Agim Bucolli, ish zyrtar i lartë i Kamenicës

Ish-drejtori i Shëndetësisë në Kamenicë, Agim Bucolli sot ka humbur jetën nga një aksident trafiku. Lajmin tragjik e kanë bërë të ditur miqtë e tij, ndërsa...

Ja në cilin rend ishte i ulur kryetari Shaip Kamberi në manifestimin qendror sot në Prishtinë (FOTO)

Kryetari i Bujanocit, Shaip Kamberi edhe gjatë ditës së sotme ka marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai me ftesë të presidentit...

Regjistrohu në Fakultetin Ekonomik – Bujanoc

Shiko videon