Category: Lajme

Drekë pune në mes të ambasadorin amerikan, Anthony Godfrey dhe kryetarit Ragmi Mustafa në Bujanoc

Në këto momente, pas takimit me kryetarin Shaip Kamberi, ambasadori amerikan Antony Godfrey në Hotel “Rozafa” në Bujanoc po drekon me kryetarin e...

Dhëndrri nga Bujanoci, emërohet ministër i ri i financave në Qeverinë e Kosovës

Pas dorëheqjes të Bedri Hamzës nga posti i Ministri në detyre të Financave, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka vendosur që këtë post të mos e lë...

Shpallen fajtorë dhe dënohen me burg të akuzuarit në rastin “Syri i Popullit”, tensione në sallë

Të akuzuarit në rastin “Syri i Popullit”, Sadri Ramabaja, Murat Jashari, Ragip Sallova, Avni Llumnica, Bexhet Luzha, Halim Halimi, Bajrush Konjusha dhe Rexhep...

Ismet Beqiri s’e përjashton opsionin LDK-AAK-NISMA, nëse s’ka marrëveshje me VV-në

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Ismet Beqiri, ka komentuar opsionet e formimit të qeverisë dhe ato nëse dështon marrëveshja VV-LDK. Beqiri në RTV Dukagjini ka...

Prishtinë: Më 24 janar do të promovohen dy librat mbi Luginën e Preshevës: “Medvegja shqiptare në vorbullën serbe” dhe “Gjurmë të krimit”

Me rastin e 141 vjetorit të shpërnguljes së shqiptarëve të Jabllanicës së Epërme dhe 75 vjetorit të arrestimit dhe ekzekutimit të shqiptarëve të Sfircës dhe...

Përfundon mbledhja e kryesisë së LDK-së, s’ka asgjë të re

Para pak çastesh ka përfunduar mbledhja e kryesisë së LDK-së, ku u diskutuan zhvillimet e fundit politike në vend, pas mandatimin të Albin Kurtit për...

Ambasadori amerikan Anthony F. Godfrey për tre ditë rresht do të vizitojë Luginën e Preshevës – ja me kë do të takohet

Nga dita e nesërme (22.01.2020), Luginën e Preshevës do t’a vizitojë Ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës emëruar në Serbi , Anthony F....

Trump: Fluturimet Kosovë-Serbi, një fitore

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump e quajti fitore marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë për vendosjen e fluturimeve të drejtpërdrejta mes dy vendeve....

E konfirmon Agim Veliu: LDK don kryetarin e Kuvendit

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, e ka thënë sërish se partia e tij e ka dhënë ofertën e fundit për VV-në, ku ajo kërkon kryekuvendarin dhe se janë në...

Shaip Kamberi: Synojmë më shumë se dy deputetë shqiptarë në parlamentin serb

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik (PVD), Shaip Kamberi, ka mirëpritur marrëveshjen politike për pjesëmarrjen e përbashkët të partive politike shqiptare...