Category: Lajme

Inicohet bashkëpunim i ngusht në mes të OVL UÇPMB-së dhe PVD-së, rreth problemeve në Preshevë

Në tetë vjetorin e lagimit të lapidarit me emrat e ushtarëve të rënë nga radhët e Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, kryetarja e degës...

Albin Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet

Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit nuk do t’i lejohet t’i prijë listës së VV-së për zgjedhjet e 14 shkurtit. Kështu kanë thënë burime të...

LAJMI I FUNDIT: Një femër dhunohet seksualisht, në një motel të Gjilanit – arrestohet një person i dyshuar

Një person është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Gjilan për  shkak të dyshimit se ka dhunuar një femër, shkruan Reporteri.net. Sipas policisë, dhunimi...

Në Bujanoc ka filluar imunizimi i qytetarëve me vaksinën antiCovid – ja si duhet të paraqiteni

Në ambientet e Fakultetit Ekonomik të Suboticës, dega në Bujanoc sot ka filluar vakcinimi i qytetarëve të cilat janë paraqitur vullnetarisht për t’u...

VIDEO/Presidenti në largim Donald Trump mban fjalimin e lamtumirës: Isha Presidenti i parë në dekada që s’nisa asnjë luftë të re!

Në ditën e tij të fundit të plotë në detyrë, presidenti në largim Donald Trump mbajti një fjalim lamtumire nga Shtëpia e Bardhë. Në mesazhin e fundit vetëm...

Thirrja e fundit nga Shtëpia e Shëndetit në Bujanoc: Qytetarët të paraqiten përmes portalit ‘euprava.gov.rs’ për vaksinim

Doktoresha shqiptare në Shtëpinë e Shëndetit në Bujanoc, Afërdita Mustafa, përmes portalit LUGINALAJM, ka ftuar edhe njëherë qytetarët e Komunës së Bujanocit...

Kompanitë e Zvonko Veselinovicit dhe Milan Radoicicit kanë fitur 63 milionë euro në Serbi – ja çka deklaron gazetarja e KRIK-ut (VIDEO)

Gazetarja e KRIK-ut Bojana Pavlovic, në emisionin “Utisak Nedelje”, mes tjerash ka deklaruar se të ardhurat e dy kompanive të biznesmenëve kontraverz nga...

Gazetari Radoman Iriq, “shpëton” nga koronavirusi, kërkon edhe më tej kujdes të shtuar ndaj COVID-19

Gazetari i mirënjohur serb nga Vranja, Radoman Iriq, përmes një statusi në facebook, ka kërkuar kujdes të shtuar ndaj koronavirusit. Ai, ketë kërkesë publike, e...

Regjistrohen edhe katër raste të reja me koronavirus në Bujanoc – ja sa të infektuarë janë regjistruar në janar

Gjatë 24 orëve të fundit, në Bujanoc, janë regjistruar edhe katër raste të reja me koronavirus. Sipas raportit të fundit të Shtëpisë së Shëndetit në...

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit dhe katër zyrtarë të tjerë – Ja për çka akuzohen?!

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiq është arrestuar të hënën, dhe po akuzohet për punësime partiake. Urdhri për arrestimin e tij erdhi nga Prokuroria...