Category: Lajme

Nënshkruhen 13-të projekte në vlerë prej 23 milionë dinarëve – vazhdon përmisimi i infrastrukturës në vendbanimet shqiptare të Bujanocit (LISTA E PRROJEKTEVE)

Komuna e Bujanocit gjatë ditës së djeshme ka nënshkruar edhe 13 kontrata infrastrukturore në vlerë prej 23 milionë dinarëve. Nëpërmjet një njoftimi zyrtar,...

Këshilli i Ministrave dëshpëron Kosovën: Nuk ka viza, taksa të hiqet menjëherë, kritika të mëdha Qeverisë

I ashpër dhe shumë kritik për Qeverinë e Kosovës dhe shtegun nëpër të cilin po ecën Kosova drejt integrimeve evropiane është seksioni i Konkluzave të...

LAJMI I FUNDIT: Gjatë seancës gjyqësore, ka ndërruar jetë, Muhammed Mursi-ish president i Egjiptit

Presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur me rrugë demokratike, Muhammed Mursi ka humbur jetën ngjatë seancës gjyqësore. Presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur me...

Ambasadori amerikan do të qëndrojë për orë të tëra në Luginë – nuk e takon kryetarin e Preshevës Shqiprim Arifi?

Gjatë qëndrimit të tij sot në Luginë të Preshevës, ambasadori amerikan Scott nuk e takon kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifi, jo zyrtarisht meson LuginaLajm....

Nismë për ndërtimin e shtëpisë së re për familjen e të ndjerit Arsim Haliti – ish ushtarit të UÇPMB-së

Fondacioni Kulturor dhe Humanitar “Amaneti”, ka nisur aksionin për ndërtimin e një shtëpie të re për familjen Haliti, e cila para pak ditëve humbi...

Kryetari Kamberi priti në takim ambasadorin amerikan Kyle Scott – bisedohet për gjendjen aktuale në Luginë, karshi bisedimeve Kosovë-Serbi

Para pak minutave ka përfunduar takimi në mes të kryetarit Shaip Kamberi dhe ambasdorit amerikan Keli Scott. Në takim në mes të Kamberit dhe ambasadorit Scott...

Incident në aeroplanin e linjës Prishtinë-Basel, 10 persona të lënduar

10 persona janë lënduar në një fluturim i linjës Prishtinë-Basel si pasojë e turbulencave që ka pasur aeroplani. Vivienne Gaskell, zëdhënës nga EuroAirport...

Nisma më e re politike në Preshevë “FRONTI” nesër mbledhje me karakter konsultativ me qytetarë, jo edhe zyrtarizim

Njëri nga nismëtarët e iniciativës më të re politike në Preshevë, Baki Rexhepi, nëpërmjet një statusi në facebook, ka sqaruar asryet e themelimit të kësaj...

Kamberi: I tmerruar nga aksidenti i sotëm të maturantëve në ditën kur ata do duhej të festonin – uroj shërim sa më të shpejtë

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryetari i Bujanocit, Shaip Kamberi ka shpreh keqardhje për aksidentin e sotëm ku janë përfshirë disa maturantë shqiptarë...

Anulohet pjesërisht mbrëmja e maturës në Bujanoc – dy maturantët e aksidentuar po trajtohen në Nish dhe një në Vranjë

Pas aksidentit të sotëm të komunikacionit, ku janë përfshirë tre maturantë shqiptarë nga Bujanoci, mbrëmja e matures thuajse është anuluar. Në një mbledhje...

Regjistrohu në Fakultetin Ekonomik – Bujanoc

Shiko videon