Category: Aktuale

Parandalohet kontrabanda me mish të pulës nga Kosova!

Doganierët serb, natën e së enjëtës në afërsi në vijës kufitare me Kosovës, në kontrollimin e gjerë të koordinuar së bashku me pjestarët e xhandarmerisë...

Shaip Kamberi, deputeti shqiptar që po sfidon Kuvendin e Serbisë!

Në Beograd, në kryeqendrën e Serbisë, Shaip Kamberit, deputet nga Lugina e Preshevës, i janë shtuar vizitat. Prejse është zgjedhur deputet popullor, pozicioni i...

“Po plaçkitemi!”

Edhe pse Qeveria e Kosovës para më shumë se një viti kishte marrë vendim që shqiptarët e Luginës së Preshevës të lirohen nga taksat e sigurimeve të...

“Misioni i Ri” i Ragmi Mustafës

Ragmi Mustafa, ai i Preshevës, paska vendosur me dalë në zgjedhjet për këshill nacional. PO, PO për Këshillin nacional të cilin, vet, e pati quajtur...

Arsim Bajrami merrë 44 vota, Brovina ndërpret seancën!

Pasi që Arsim Bajrami nuk mori votat e mjaftueshme, Flora Brovina e ka ndërprerë seancën deri në një lajmërim tjetër. Nga salla janë larguar të gjithë...

Përgjegjsia publike e çdo kryetari KAUBOJ

Foto:...

Përfaqësuesit e PVD-së, kërkojnë ndryshimin e vendimit të ministrisë, nuk i pranojnë kompetencat e përgjysmuara të KKSH-ës

Në një takim në ministrinë e pushtetit lokal, deputëtët Riza Halimi dhe Shaip Kamberi, si dhe kryetari i KKSH-së Galip Beqiri, kanë kërkuar ndryshimin e...

Bastisje në Bilaç, frikë dhe panikë ne mesin e qytetarëve

Siç njofton portali TITULLI, sot në orët e mëngjesit, Policia Serbe ka bastisur tre shtëpi shqiptare, nën dyshimin e posedimit të armëve pa leje. Bastisja në...

PVD e gatshme t’i mbrojë punëtorët e ripërjashtuar nga puna në NP “Direkcioni për ndërtim”!

Nëpërmjet një komunikate për media, Partia për Veprim Demokratik, dega në Bujanoc, ka gjykuar ashpër veprimet e drejtorit të NP “Drejtoria për...

Vrasja e policit që po heshtet (jo) qëllimisht!

Vrasja e cila nisi një fushatë agresive ndaj shqipatrëve të Luginës së Preshevës, respektivisht të fshatit Tërnoc të komunës së Bujanoci, ende po heshtet,...