Category: Aktuale

Sulmi në Xhaminë “Dinë Hoxha” në Tiranë, reagon i përlotur imami Ahmed Kalaja: “Shpresojmë të mos jetë akt terrorist, uroj vëllezërit të shërohen”

Imami i xhamisë “Dine Hoxha” në Tiranë, Ahmed Kalaja ka reaguar pas sulmit në këtë objekt kulti, ku  mbetën të plagosur pesë persona. I përlotur, Imami...

Sulmi me thikë në xhaminë e Tiranës, kjo është gjendja shëndetësore e të plagosurve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën e Kavajës në Tiranë, ku një person ka plagosur me thikë 5 të tjerë Deshmitë në vendin e ngjarjes...

Lajm i trishtë: Humb betejën me COVID-19 i riu nga Deçani – ishte ndër frizerët më të mirë në Kosovë

Si pasojë e infektimit me Covid-19, sot ka ndërruar jetë i riu nga Deçani, Alban Muslijaj, shkruan Indeksonline. Albani vdiq në moshën 38-vjeçare. I ndjeri ishte...

Presidenti kroat deklarohet për ‘dokumentin’ që parasheh ridefinimin e kufijve në Ballkan – ja çka thotë

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq, duke komentuar një dokument që po qarkullon ditëve të fundit në media mbi ndryshimin e kufijve në Ballkan, shpreson se ai...

Pse Aeroporti në Kukës mban emrin “Zayed”?

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, gjatë fjalës së tij në ceremoninë e organizuar për hapjen e aeroportit të Kukësit ka treguar arsyet përse ky aeroport...

Bujanoc: Edhe 15 të infektuarë me koronavirus brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit, në Bujanoc, janë regjistruar edhe 15 raste të reja pozitive me COVID-19. Sipas raportit të Shtëpisë së Shëndetit në Bujanoc, gjatë...

LA Times: Shefi i shpiunazhit të Millosheviqit, Jovica Stanishiq, ishte njeri i CIA-s për 8 vjet

Një shkrim i botuar nga gazeta prestigjioze amerikane, Los Angeles Times, rreth aktivitetit të Jovica Stanishiq dhe punës së tij për inteligjencën amerikane,...

Murati: “Non paper”, një skenar për të parë reagimet ndaj ndryshimit të kufijve

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka komentuar “non-paper” të publikuar në mediet e rajonit ku flitej për ndryshimin e kufijve të Ballkanit...

Kafiteritë dhe restorantet në Bujanoc, që sonte do të punojnë deri në orën 23:30h

Nëpërmjet një informate në faqen zyrtare, Komuna e Bujanocit bënë të ditur se është zgjat orari i punës deri në 23:30h për gjitha kafiteritë dhe...

Shenohet rekord i zi me numrin e të infektuarve brenda 24 orëve në Bujanoc – ja sa persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit, në Bujanoc, janë regjistruar edhe 18 raste të reja pozitive me COVID-19. Sipas raportit të Shtëpisë së Shëndetit në Bujanoc, gjatë...