Category: Aktuale

Realizohet transferi i mjetëve nga Qeveria e Kosovës, Komuna e Bujanocit më e pasur për 50 mijë euro

Sot është ekzekutuar transferimi i mjeteve nga Qeveria e Kosovës në xhirollogarinë e Komunës së Bujanocit, mjete këto të ndara si donacion nga Qeveria Haradinaj...

Grenell e konfirmon: Trump do t’a vizitojë Kosovën

Emisari i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi ka thënë se presidenti Donald Trump mund ta vizitojë shumë shpejt Kosovën dhe rajonin, por që nuk është vendosur...

Valon Arifi: “Inatet politike po i zgjedhin nëpërmjet Nishit,unë nuk ndalem”

Valon Arifi, aktivist për të drejtat e njeriut nga Presheva duke interpretuar skenën politike në Luginën e Preshevës është shorehur : “Oligarkët e lidhur...

Ministri Selimi priti në takim kryetarin Mustafa – gjykon aktin e ngritjes së padisë ndaj kryetarit të KKSH-së

Ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Kosovës, sot ka pritur në takim kryetarin e Këshillit Kombëtar, Ragmi Mustafa, pak ditë pasi që Gjykata e Vranjës i ka...

KF “Tërnoci” shënon fitore të thellë kundër ekipit serb – ‘ROOTS-LOUNGE’, i’u shtron darkë gratis futbollistëve tërnocas (FOTO)

Klubi Futbllistik “Tërnoci”, sot ka shënuar fitoren e parë në xhironë e parë të Ligës së Pçinjës. Tërnocasit në stadiumin e klubit, sot kanë mundur me...

Zjarr në deponinë e qytetit në Bujanoc – kundërmon era në të gjithë qytetin (FOTO)

Një lexues i portalit tonë, n’a ka dërguar disa fotografi ku shihet se si zjarri ka kapluar deponinë e qytetit në Bujanoc. Sipas këtij lexuesi, që...

Sulmohet furra “Çollaku” në Serbi, pronari largon familjen nga frika

Furra “Çollaku” në Serbi ishte cak i një sulmi mbrëmë në Bela Crkva, një komunë e rajonit të Vojvodinës. Pronari i furrës nga frika u desh ta çonte...

Fal angazhimit të KKSH-së, Ministria e Arsimit do të shpërblejë 63 mësimëdhënësit shqiptarë në shkollat e Luginë

Pas angazhimit të Këshillit Kombëtar Shqiptar së bashku me Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Zhvillimit Teknologjik, të gjithë mësimdhënësit e përfshirë...

Reagon Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës: “Ngritja e padisë ndaj kryetarit të KKSh-së, akt i cili është në kundërshtim me parimet e mbrojtjes dhe mos diskriminimit të pakicave kombëtare” (FOTO)

Rreth padisë së ngritur ndaj kryetarit të Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa, ka reaguar edhe ministrja e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës,...

Turqia bën lëvizjen e papritur, alarmohen grekët! I kërkojnë ndihmë urgjente Francës

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur në brigjet e Qipros dhe Rodosit duke njoftuar dërgimin atje të anijeve të saj ushtarake e duke forcuar kështu pozicionin...