Category: Aktuale

Kapen cigare në Nish, të dyshuar për bashkpunim edhe nga Lugina!

Policia e Drejtorisë Policore të Nishit,. dje ka arrestuar një person me iniciale D.K (55) nga Banja e Nishit me dyshimin se që nga 1  janari i vitit 2013itë, deri...

Ka ndërruar jetë regjisori preshevar, Agron Boriçi

 Agron Boriçi u shua në moshën 60 vjeçare, i cili për katër dekada është marrë aktivisht me veprimtari skenike, si regjisor, skenarist dhe actor. Ka vdekur,...

Shaip Kamberi: Autoritetet e Beogradit kanë përgjysmuar Këshillin Kombëtar Shqipëtar!

Deputeti shqiptar i Kuvendit të Serbisë, Shaip Kamberi ka deklaruar sot se ai dhe deputeti tjetër shqiptar nga Lugina e Preshevës, Riza Halimi, kanë kërkuar...

Mblidhet Kuvendi i Përgjithshëm i PVD-së, kufizon mandatet në dy sosh!

Sot në Bujanoc, u zhvillua seanca e Kuvendit të Përgjithshëm të Partisë për Veprim Demokratik, në të cilën u shqyrtaun çështjet thelbësore për ketë parti....

Në vend të urimit për fillimin e vitit shkollorë!

Mr. Sc. Agim HASANI Im bir fillon shkollën sot, për pak gjithçka do të jetë për të e çuditshme dhe e re atëhere do të doja ta trajtoni butësisht. Për këtë...

Shuplakë protestuesve demagog të Bujanocit!

Shoqëria Civile “Perspektiva”, përshëndet mospjesëmarrjen e prindërve në protestat e zhvilluara para shkollave, duke mos rënë pre e manipulimeve të disa...

Shaip Kamberi: Serbia po vazhdon me spektakël, pushteti i Bujanocit po servilizohet edhe përkundër që po ftonë në protesta!

Kryetari i degës së Partisë për Veprim Demokratik, njëherit deputet popullor, Shaip Kamberi, ka akuzuar sjelljet e ministrit të arsimit Sërgjan Verbiq, i cili sot...

VV solidarizohet me protestat e sotme të zhvilluara nëpër shkollat shqipe të Luginës!

Protestave të sotme në shkollat shqipe të komunës së Bujanocit dhe Preshevës, nëpërmjet një komunikate, i ka përkrahë edhe Levëizja VETëVENDOSJE, ku...

KKSH uron nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit, në rrugëtimin drejt diturisë dhe të ardhmes së ndritur!

Me rastin e fillimit të vitit shkollor 2014/2015, i urojmë të gjithë nxënësve, mësimdhënësve dhe prindërve, këtë ditë të rëndësishme, që shënon një...

Riza Halimi akuzon TK-në dhe ministrinë e arsimit, për mungesën e teksteve shkollore!

Deputeti popullor, njëherit, kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halmi, ka deklaruar sot që edhe përkundër premtimeve që do të sigurohen tekstet...