Category: Aktuale

Amerikanët “bombarduan” Serbinë në finale!

Në betejën për të barazuar me numër titujsh pikërisht serbët, amerikanët ishin të papërmbajtshëm mbi parket që në fillimin e ndeshjes. Shtetet e Bashkuara...

Agim, BOLL MO E TEPROVE!

Agim Haliti po vetëshpallet antishqiptari më i madh në Bujanoc Qoftë pasojë e çorodisë së tij shpritërore apo vetëm përmbushje e urdhërave të shefit...

Halimi e Kamberi, kërkuan njohjen e diplomave të Kosovës!

Të mërkurën në Kuvendin e Republikës së Serbisë u aprovua ligji për ndryshimet dhe plotësimet e ligjit për arsim të lartë. Deputetët e Luginës së...

KKSH i ka dërguar letër Qeverisë serbe dhe Ambasadave të huaja me rastin e zvoglimit të numrit të anëtarëve të KKSH-së

Me që gjatë këtij viti do të zhvillohen zgjedhjet për këshillat kombëtare, Këshilli kombëtar shqiptar nëpërmjet një letre këto ditë ka shprehur...

Ragmi Mustafa dhe politikat

Se formimi i Këshillit Nacional ka qenë një hap i rëndësishëm dhe një potez i matur politik, tanimë pas 4 viteve po dëshmohet sepse idenë për pjesmarrje në...

Me koktej molotovi, sulmohet shtëpia e policit shqiptar në Bujanoc

Persona ende të panjohur, mbrëmjen e së enjëtes, me koktej molotovi kanë sulmuar shtëpinë e një polici në Bujanoc. Siç është deklaruar nga Drejtoria e...

Riza Halimi ka takuar këshilltarin politik të Ambasadës Franceze në Beograd, Zherom Kell

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi dje në Beograd është takuar me këshilltarin politik të Ambasadës së Francës, Zherom Kell. Në bisedën...

Berat Gjimshiti, tërnocasi i parë në Kombëtaren Shqiptare.

Berat Djimsiti (Gjimshiti) (i lindur me 19 Shkurt 1993) është lojtari shqiptar nga Lugina e Preshevës, i cili luan per FC Zurich ne Sëis Super Leauge. Berat...

“Serbi vs Shqipri”, ndeshje e rrezikut të lartë, kërkohet të mbyllet stadium JNA në Beograd!

Drejtuesit Federatës së Futbollit të Serbisë, i kanë kërkuar drejtuesve të Partizanit të Beogradit që të mbyllë stadiumin 25 ditë për rikonstruksion në...

Nënshkruhet marrëveshja për bashkëqeverisje; blloku LDK-AAK-Nisma me VV-ën!

Koalicioni LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëqeverisje, njofton RTK, transmeton LuginaLajm. Këto subjekte kanë...