Category: Aktuale

Shaip Kamberi, deputeti shqiptar që po sfidon Kuvendin e Serbisë!

Në Beograd, në kryeqendrën e Serbisë, Shaip Kamberit, deputet nga Lugina e Preshevës, i janë shtuar vizitat. Prejse është zgjedhur deputet popullor, pozicioni i...

“Po plaçkitemi!”

Edhe pse Qeveria e Kosovës para më shumë se një viti kishte marrë vendim që shqiptarët e Luginës së Preshevës të lirohen nga taksat e sigurimeve të...

“Misioni i Ri” i Ragmi Mustafës

Ragmi Mustafa, ai i Preshevës, paska vendosur me dalë në zgjedhjet për këshill nacional. PO, PO për Këshillin nacional të cilin, vet, e pati quajtur...

Arsim Bajrami merrë 44 vota, Brovina ndërpret seancën!

Pasi që Arsim Bajrami nuk mori votat e mjaftueshme, Flora Brovina e ka ndërprerë seancën deri në një lajmërim tjetër. Nga salla janë larguar të gjithë...

Përgjegjsia publike e çdo kryetari KAUBOJ

Foto:...

Përfaqësuesit e PVD-së, kërkojnë ndryshimin e vendimit të ministrisë, nuk i pranojnë kompetencat e përgjysmuara të KKSH-ës

Në një takim në ministrinë e pushtetit lokal, deputëtët Riza Halimi dhe Shaip Kamberi, si dhe kryetari i KKSH-së Galip Beqiri, kanë kërkuar ndryshimin e...

Bastisje në Bilaç, frikë dhe panikë ne mesin e qytetarëve

Siç njofton portali TITULLI, sot në orët e mëngjesit, Policia Serbe ka bastisur tre shtëpi shqiptare, nën dyshimin e posedimit të armëve pa leje. Bastisja në...

PVD e gatshme t’i mbrojë punëtorët e ripërjashtuar nga puna në NP “Direkcioni për ndërtim”!

Nëpërmjet një komunikate për media, Partia për Veprim Demokratik, dega në Bujanoc, ka gjykuar ashpër veprimet e drejtorit të NP “Drejtoria për...

Vrasja e policit që po heshtet (jo) qëllimisht!

Vrasja e cila nisi një fushatë agresive ndaj shqipatrëve të Luginës së Preshevës, respektivisht të fshatit Tërnoc të komunës së Bujanoci, ende po heshtet,...

Amerikanët “bombarduan” Serbinë në finale!

Në betejën për të barazuar me numër titujsh pikërisht serbët, amerikanët ishin të papërmbajtshëm mbi parket që në fillimin e ndeshjes. Shtetet e Bashkuara...