Category: Aktuale

Ushtaraku i parë nga Shqipëria Dritan Demiraj i çon selam Jankullovskës; “Shqipëria ka shumë djemë e trima!”

U​shtaraku shqiptar, Dritan Demiraj, ka reaguar ndaj telefonatës së publikuar nga opozita maqedonase, ku ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska,...

Lavrov: Thirrjet për “Shqipërinë e madhe”, thirrje për gjakderdhje!

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka thënë se incidentet e fundit në Maqedoni dhe situata në Kosovë nuk japin kurrfarë optimizmi. Shqetësuese, sipas...

Nenad Mitroviq zgjedhet kryetar i PPS (SNS) për Bujanoc! (FOTO)

Partia Përparimtare e Serbisë (SNS), dega në Bujanoc, ka mbajtur zgjedhjet partiake në kuadër të komunës së Bujanocit, nga ku kanë dalur strukturat e reja...

Jankullovska: “Shiptarishtat” mund t’i zhdukim për një orë

Opozita në Maqedoni ka vazhduar publikimin e bombave dhe ajo e publikuar sot nga Zaev vërteton urrejtjen e Gordana Jankullovkës për shqiptarët. Ajo thotë mes...

Gazetari e “marron” Gruevskin: E di kuptimin e fjalës turp dhe moral? (VIDEO)

“A e dini kuptimin e fjalës turp, dinjitet e moral?” Kjo ështëpyetja e guximshme që një gazetar maqedonas i bëri kreyministrit të tij NikollaGruevski,...

Gazetaexpress: Mbi pesha, mund të eliminohet!

Të gjithë ata që vuajnë nga mbipesha tashmë e kanë një adresë dhe atë në Prishtinë “Qendra për dobësim – Shkenda Dubova” në Dragodan tashmë është...

Ja çfarë bënë 4 liderët pas takimit; Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi, kokë më kokë! (VIDEO)

Ka përfunduar para pak çastesh takimi i Nikolla Gruevskit, Zoran Zaev, Ali Ahmetit dhe Menduh Thaçit. Ende nuk ka informacione të plota se çfarë u diskutua dhe...

Video/ Vajza shqiptare me shami që përloti Erdoganin dhe bashkëshorten

Presidenti i Turqisë Recep Tayyp Erdogan dhe bashkëshortja e tij janë përlotur gjatë vizitës që patën dje në Tiranë. Recitimi i disa vargjeve me bazë fenë...

Ch. League, Juve në finale pas 12 vitesh, eliminon Realin

Është Juventus-Barcelona finalja e madhe e Champions League. Rikthehet në aktin më të rëndësishëm të kompeticionit madhor Juventusi. E jashtëzakonshme...

Xhamia e Namazgjasë, Nishani dhe Erdogan përurojnë punimet

Presidenti Bujar Nishani dhe homologu i tij turk Recep Tayipp Erdogan kanë përuruar së bashku pasditen e së mërkurës nisjen e punimeve për ndërtimin e xhamisë...