Category: Aktuale

Kryetari Beqiri i pranishëm në programin ndërkombëtar për lidership të organizuar nga Ambasada e SHBA_ve në Beograd

Kryetari i KKSH-së, Galip Beqiri ka qenë i pranishëm në koktejin e organizuar nga ambasadori amerikan në Beograd, Michael Kirby. Nëpërmjet një kumtese, KKSH...

Ç’po na i sjell era hijet e zeza?

Ndarja, përçarja , urrejtja, inatet, hakmarrja,  hasmëria, nuk jane vetem pjesë e një lloji të njerëzve në këtë botë e as pjesë e një individi, e as pjesë...

Lladrovci: Besoj që Rama në vizitën e tij në Serbi, të diskutoj edhe për çështjen e shqiptarëve të Luginës së Preshevës

Ramiz Lladrovci, i ngarkuari me punë në Ambasadën e Kosovës në Shqipëri thotë se diplomatët e huaj në këtë vend vlerësojnë se Kosova kishte zgjedhje...

Faqja zyrtare e PD-së: Marketing i gabuar, dekadencë apo manipulim me femrën shqiptare, gjykojeni vet!

Fotografia e trupit të një trup femre pa kokë dhe zemra e cila e përcjell fotografinë nuk I kanë hije faqes zyrtare të një partie e cila po qeverisë me...

Riza Halimi më i ashpër se kurrë ndonjëherë; amnistia për pjestarët e UÇPMB-së nuk u rrespektua, diskrinimini drastik ndaj shqiptarëve ende po vazhdon!

Shpallja e zgjedhjeve për këshillat kombëtare të pakicave nacionale në Serbi përsëri riaktualizojnë përçarjet e spektrit politik të Shqiptarëve në Luginë...

KKSH ngritë shqetësime ndaj qasjes së Gjykatës stereotipizuese ndaj rastit të tre futbollistëve tërnocas!

Këshilli Kombëtar Shqiptar reagon ashpër ndaj denimit të tre lojtarëve të klubit futbollistik “Tërnoci”, Faruk Nazifit, Ridvan Muratit dhe Valon Ramadanit....

Hajredin Hyda, më i mençuri apo më intriganti i PD-së?!

I vetëshpallur si njeriu më i mençur brenda PD-së, ky njeri që ka shëtitur anëtarësitë nëpër të gjitha partitë shqiptare në Bujanoc, nuk ka fije respekti...

Ikja e rradhës nga PD: Nagip Tashi, lamtumirë Partia Demokratike!

Njëri nga aktivistët që konsiderohej i palodhshëm në Partinë Demokratike, Nagip Taipi, sot edhe zyrtarisht i ka thënë „lamtumirë Partisë Demokratike“të...

Kryesia e KF “Tërnocit”: Procesi gjyqësor ndaj tre futbollistëve tanë; i pa drejtë!

Kryesia e klubit futbollistik “Tërnoci” nga Tërnoci, në mbledhjen e sotme të kryesisë, ka shqyrtuar sfidat dhe problemet me të cilat po përballet,...

Shqiptarja nga Serbia, kapet me pajisje digjitale për kabllovik në pikëkalimin Muçibabë!

Në Muçibabë njësiti policor së bashku me Njësitin e doganës ka ndaluar veturën “Pezho” ku gjatë kontrollit në çantën e pasagjeres femër shqiptare...