Category: Aktuale

Kërkohet paraburgim për të arrestuarit e konfliktit të lagjes së Spitalit

Është mbajtur seanca gjyqësore lidhur me rastin e vrasjes së dy personave, e plagosjes së dy tjerëve, të enjten në Lagjen e Spitalit. Skender Musa, avokat i Naim...

Del lista e 25 kandidatëve të PSD-së për deputetë, Shpend Ahmeti në garë për deputet

Partia Socialdemokrate e ka gati listen e kandidatëve për deputetë në legjislaturën e ardhshme në Kuvendin e Kosovës. Në mesin e tyre janë pothuajse të gjithë...

Arrestohen katër persona për veprimtari penale

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar (DHKO), pas realizimit të operacionit policor me datë 21.03.2019 ku ishin  konfiskuar...

“Let’s Do It Kosova” shtrin aktivitetin edhe në Luginë të Preshevës

Organizata “Let’s Do It Kosova” dhe “Vizioni për Zhvillim dhe Kooperim”, kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi, me qëllim të organizimit të...

Përplasja me armë në Prishtinë, ​vdes edhe i plagosuri i dytë

Zyrtarë të QKUK-së kanë konfirmuar se ka ndërruar jetë edhe personi i dytë si pasojë e plagëve të marra gjatë të shtënave me armë zjarri sot në lagjen...

PVD për Marco Saljihun: “Ka mashtruar kryeministrin, ka mashtruar opinionin, ka mashtruar idenë e unitetit, por më së shumti ka mashtruar vetvetëveten”

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, Partia për Veprim Demokratik ka reaguar ndaj velrimit të Marco Saljihut, i cili sipas PVD-së, qëllimisht ka anashkaluar...

LAJMI I FUNDIT: Masakër në Lagjen e Spitalit në Prishtinë: Një person i vrarë dhe tre të plagosur

Para pak minutave ka ndodhur një vrasje e katërfishtë në njërën nga lagjet e Prishtinës. Raportohet për katër viktima. Në fotografitë që ka siguruar shihen...

Në pesë vjetorin e vdekjes së regjisorit Agron Boriçi, promovohet libri i tij i lënë në dorëshkrim “Hija e Fantazmës” (FOTO)

Për nder të pesë vjetorit të ndarjes nga jeta të regjisorit Agron Boriçi, të marten në amfiteatrin e RTV-Presheva u mbajtë akademi përkujtimore kushtuar jetës...

A e manipuloi besimin e kryeministrit Haradinaj, Marco Saljihu i Medvegjës?!

Një delegacion nga Medvegja, i udhëhequr nga Marco Saljihu dhe kandidatë të tjerë nga rradhët e koalicionit APN-PD, gjatë ditës së sotme kanë takuar...

Hapet shkolla shqipe në Opfikon të Kt. Zürich të Zvicrës

Edhe shkolla shqipe e Opfikonit, i bashkëngjitet shkollave tjera, të cilat janë hapur kohëve të fundit, ku nxënësit kanë mundësinë ta mësojnë gjuhën amtare....