Category: Aktuale

Presidenti Vuçiq: Na kërkojnë ta njohim Kosovën e nuk na ofrojnë asgjë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, tha të enjten se Shtetet e Bashkuara dhe vende tjera të fuqishme perëndimore presin nga Serbia që ta njohë Kosovën, por...

Avullohen dy miliardë dollarë, mashtrimi më i madh historik në Turqi

Faruk Fatih Ozer, themeluesi i shkëmbimit të brendshëm të kriptomonedhave THODEX në Turqi, ndaloi operacionet më 19 prill, duke u vjedhur kështu investitorëve 2...

Dy futbollistet shqiptare nga Bujanoci, ftohen nga Reprezentacioni i Serbisë (FOTO)

Nëpërmjet një postimi në facebook, klubi futbollistik i femrave Presheva-Bujanoci, ka njoftuar se e dy futbollistet nga Bujanoci, Erda Alishani dhe Elda Nuredini,...

Kush janë 2 këshilltarët shqiptarë të pakënaqur që me 13 këshilltarët serbë, tentuan t’a rrëzojnë pushtetin në Bujanoc?!

Mediat serbe, gjatë ditës së djeshme, kanë raportuar se fal një mosgatishmërie të Stojança Arsiq, pushteti në Bujanoc, mbijetoi. Ajo që ishte planifikuar për...

“Republika.rs” zbulon tentimin e rrëzimit të pushtetit gjithëshqiptar në Bujanoc – Ja skema

“Shumica qeverisëse në Bujanovac mund të ndryshonte dje, nëse këshilltarët e Partisë Socialiste të Serbisë, sikur të mos e kishin kundërshtuar”, zbulon...

Ndryshimi i kufijve, mundësi që Serbia të njohë Kosovën?!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se Serbia duhet të ketë një zgjidhje të drejtë për shumë çështje dhe asgjë më shumë. Sipas tij kjo nuk...

Edhe më tej shifra të larta të të infekrtuarve me koronavirus në Bujanoc – rrethi i Pçinjës vazhdon të jetë vatër e infeksionit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Bujanoc, janë regjistruar edhe 25 raste të reja pozitive me COVID-19. Sipas raportit të Shtëpisë së Shëndetit në Bujanoc, gjatë...

Komandant Lleshi me memorial në Tërnoc, Mustafa: E shohim si një hero të historisë sonë të fundit

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve, Ragmi Mustafi ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë se në një kodër mbi Tërnocin e Madh, në jug të Serbisë,...

Flet babai i sulmuesit në xhaminë e Tiranës: Është i sëmurë, ishte konvertuar në mysliman dhe falej në çdo vakt

Babai i Rudolf Nikollit, i riu që sulmoi sot me thikë 5 besimtarë myslimanë. Ngjarja ndodhi tek xhamina “Dine Hoxha” në rrugën e Kavajës. Niko Nikolli ka...

Vuçiq: S’do të ndodhë që ta njohim Kosovën dhe ta japim Preshevën dhe Medvegjën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se nuk e ka parë dokumentin për ndryshim të kufijve në Ballkan që u publikua ditë më parë e që u tha se e...