Category: Aktuale

Rrugët „afrikane“ në Bujanoc!

Disa nga fotografitë të cilat po qarkullojnë nëpër rrejete sociale, lënë përshtypjen e rrugëve të shteteve Afrikane, e të cilat pasqyrojnë njërën nga...

Rama: Po ndodh bashkimi kombëtar me mjete të shek. XXI (VIDEO)

Kryeministri shqiptarEdi Rama ka thënë se Europa ka nevojë për shqiptarët, aq nevojë sa ç’kanë shqiptarët për Evropën. Rama theksoi se bashkimi kombëtar po...

“Informer” ka shkelur Kodin Gazetaresk, shqiptarët i paraqet me “Šiptari”

E përditshmja beogradase “Informer” ka shkelur Kodeksin Gazetaresk me përdorimin e fjalës “Šiptar”. Ky është vendimi i këshillit të...

Vrau të bijën sepse ishte shtatëzënë me kushëririn!

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dërguar për gjykim dosjen e 70-vjeçarit që vrau vajzën e tij, pasi ajo kishte mbetur shtatzënë me një kushëri të largët....

Bujanoc: Kapen 350 kilogram duhan i përpunuar, i dyshuari një serb nga Pançeva!

Në afërsi të Bujanocit policia dhe dogana serbe ka gjetur rreth 350 kilogram duhan të përpunuar, për të cilin dyshohet të ketë hyrë ilegalisht në Serbi....

Termet në Gjilan!

Të hënën rreth orës 10 e 50 është dëgjuar një dridhje e fuqishme në Gjilan. Dridhjet e tokës janë dëgjuar në tërë qytetin. Ndonëse nuk janë shënuar...

Vetura iu bie në liqenin e Badovcit, familja nga Bilaçi i Bujanocit, shpëton pa asnjë lëndim!

Nga reshjet e shiut ka pësuar një ngasës, vetura e të cilit ka rënë në liqenin e Badovcit. Për fat, ai dhe familja e tij shpëtuan pa lëndime, njofton...

Nuk ndalet Vuk Drashkoviqi: Serbia jeton me histori të “rreme”!

Drashkoviq tha se Serbia “jeton me histori të falsifikuar” dhe se versioni serb i historisë, i imponuar nga regjimi i Sllobodan Millosheviqit nuk është i...

Tragjedi: Në Bujanoc, treni i linjës ndërkombëtare ka goditur për vdekje dy persona!

Treni i linjës ndërkombëtare për bartjen e mallrave  në destinacion nga Shkupi për Serninë qëndrore, në orët e hershme të mëngjesit të sotëm ka goditur...

S’përmbahet ambasadori amerikan Kirby: “Serbët janë paksa skizofren!”

Serbët janë paksa skizofren, zemra i tërheqë kah lindja, kurse kokën e kanë të drejtuar kah Perëndimi. Kjo ka qenë deklarata shokues për serbët e ambasadorit...