Category: Aktuale

Dr. i Historisë  Nuri Bexheti mendon si hoxhë Irfan Salihu: „Shqiptarët u zgjeruan me territor në kohën e Osmanlinjëve“ (Video)

Ish-prorektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Nuri Bexheti, në një intervistë dhënë Klan Kosova më 2014-të, kishte deklaruar se...

Tronditet Serbia: Torcida kroate djeg flamurin serb gjatë ndeshjes (FOTO)

Torcida kroate ka djegur flamurin serb në sfidën Hajduk kundër Split. Flamuri serb është djegur edhe në një ndeshje të elitës së futbollit kroat, shkruan...

Kosova e varfër me Qeveri të shtrenjtë

Kanë kaluar gati 4 muaj që kur Qeveria aktuale e Republikës së Kosovës, e krijuar nga Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës mori pëlqimin...

Shqipëria “mbi” Serbinë në ranglistën e UEFA-s

Fitorja e fundit e Shqipërisë ndaj Armenisë në kuadër të kualifikimeve për EURO 2016, i ka ndihmuar kuqezinjve që të ngjitën një pozitë më lartë se Serbia...

Kryeimami Naim Tërrnave ka suspenduar nga puna, hoxhën Irfan Salihu!

Naim Tërnava, Myftiu i Kosovës, sot ka suspenduar nga puna Irfan Hasan Salihun, imam në Xhaminë “Suzi Qelebiu” në Prizren. Gjithashtu, ndaj të lartpërmendurit...

Ka vdekur babai i Mërgim Mavrajt

Ka ndërruar jetë sot babai i futbollistit të kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, në një spital në Gjermani. Ekipi i Istogut ka njoftuar në Facebook se Tafë...

Kryetari Musliu takohet me Ambasadorin shqiptar Ilir Boçka

Kryetari Këshillit Kombëtar dhe i Keshillit Ekzekutiv, Jonuz Musliu dhe Shukri Ymeri, si dhe kryetarët e komunave te Preshevës, Ragmi Mustafa dhe të Bujanocit,...

Daçiq: Kushtetuta e Serbisë duhet të ndryshohet!

Gjykata Kushtetuese e Serbisë, vlerëson se marrëveshja për kalimin e kufirit Kosovë-Serbi nuk është në përputhshmëri me Kushtetutën e Shtetit Serb. Por edhe...

Ispektori republikan kërkon shpalljen e konkursit; u.d.drejtori Latif Veseli e “mshef” proçesverbalin!

Siç ka mësuar LuginaLajm, javë më parë, inspektori republikan i arsimit për rrethin e Pçinjës, ka vizituar shkollën fillore “Migjeni” në Muhoc, nga...

“Alo”: Jonuz Musliu funksioneri më i paguari në Serbi – “250 mijë dinar”

Funksioneri më i paguar në vetadministrimet lokale në Serbi, është Jonuz Musliu, kryetari aktual i kuvendit komunal të Bujanoci dhe njëherit kryetar i Këshillit...