Category: Aktuale

Me shkasë: Caktimi , për datën 22 tetor të këti muaji , Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama do të vizitoj zyrtarisht Beogradin . 

Shkruan : Refik HASANI Medvegja , Bujanoci dhe Presheva nga vizita e Kryeministrit Edi Rama në Beograd presin të denoncohet diskriminimi  Vizita e Kryeministrit në...

Roma i bënë ball City-t, PSG leksion Barçës!

Në Parc De Prince luhej ndeshja e mbrëmjes, mes Parisit dhe Barcelonës, ku princin në fund e bënë vendasit, që fituan 3-2. Spektakli ishte ai që fitoi në...

Tribunë në Bujanoc, panelistët shqiptarë shprehin pa knaqësitë për mos realizimin e të drejtave kolektive!

Në tribunën e organizuar nga Ök radio“nga Vranja, panelistët shqiptarë, shprehen paknaqësitë e tyre kundrejt Qeverisë në Beograd, në përmbushjen dhe...

Ku s’prekë mbreti, prekë pushteti; “E len kerrin m’u aty ku është e ndaluar!”

Janë anëtarët dhe simpatizantët e partisë së Nagip Arifit, ata që në rutinë nuk iu nënshtrohen rregullave dhe ndalesave të shumta në territorin e komunës...

Xhefri Bili, shef i ri i zyrës së OSBE-së në Bujanoc

Shefi i ri i zyrës së Organizatës Europiane për siguri dhe bashkëpunim (OSBE), në Bujanoc, është Xhefri Bili, i cili edhe zyrtarisht ka nis punën në atë...

Publikohet video e rrahjes së vëllait të kryeministrit serb, Andreja Vuçiq

Është publikuar edhe video se si është rrahur vëllau i kryeministrit serb, Aleksandër Vuqiç. Madje lajmin e ka konfirmuar edhe vet kryeministri Vuçiq, që ka...

Shkëndija pushton bindshëm Tetovën!

Në takimin e transmetuar ekskluzivisht nga Supersport dhe Supersport HD, skuadra shqiptare e Tetovës shënoi plot 5 herë në portën e kushërinjve. Shkëndija...

Kryetari Beqiri i pranishëm në programin ndërkombëtar për lidership të organizuar nga Ambasada e SHBA_ve në Beograd

Kryetari i KKSH-së, Galip Beqiri ka qenë i pranishëm në koktejin e organizuar nga ambasadori amerikan në Beograd, Michael Kirby. Nëpërmjet një kumtese, KKSH...

Ç’po na i sjell era hijet e zeza?

Ndarja, përçarja , urrejtja, inatet, hakmarrja,  hasmëria, nuk jane vetem pjesë e një lloji të njerëzve në këtë botë e as pjesë e një individi, e as pjesë...

Lladrovci: Besoj që Rama në vizitën e tij në Serbi, të diskutoj edhe për çështjen e shqiptarëve të Luginës së Preshevës

Ramiz Lladrovci, i ngarkuari me punë në Ambasadën e Kosovës në Shqipëri thotë se diplomatët e huaj në këtë vend vlerësojnë se Kosova kishte zgjedhje...