Category: Aktuale

Politikë e bazuar në shantazhime ndaj “partnerëve”

Me vetëm një këshilltarë nga 15 sa i ka Këshilli Nacional dhe me më pak se një mijë vota të marra në zgjedhje, Jonuz Musliu pret të zgjidhet kryetar i...

“Kanga e Tërrnofcit” në origjinalitet!

E publikuar shumë kohë më parë, “Kanga e Tërrnofcit”, po ripublukohet në formën më origjinale, nga autori i parë dhe i vetëm Xhahit Ramadani!

Jacobson: Nuk jam garantuese e marrëveshjes Thaçi-Mustafa

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracey Ann Jacobson ka theksuar se nuk është në pozicion për të bërë ndonjë garanci në...

Dy bujanocas “vizitojnë” shtëpitë e vllasoticasve!

 Policia ka arrestuar S.P. (1969) dhe E.L. (1968), nga rrethi i Bujanocit, me dyshimin se kanë kryer vepër penale, duke vjedhur sasi të arit dhe të argjendit në...

Zyrtare: PDK dhe LDK pajtohen për të bashkëqeverisur

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, ka pritur sonte në një takim të përbashkët me kërkesën e tyre kryetarin e Partisë Demokratike të...

Kosova drejt koalicionit “të luftës”

Zhvillimet e fundit brenda bllokut LVAN lënë të kuptojnë se ky koalicion paszgjedhor po i numëron orët para shpërbërjes. Pozita e kryeministrit e ka thyer...

PVD ironizon Hydën: “E paska fikë Pashën e ngatë!”

Ndrrimi i inspektorit të punës për rrethin e Pçinjës, Budimir Mihajlloviq, ka nxitë edhe reaksionet e ndryshme të pushtetarëv dhe ish pushtetarëve lokal të...

Xhandarët serb më të fuqishëm se rregullat e shtetit!

Web-portali nga Vranja “OK Radio” ka publikuar një fotografi, ku shihet se automjeti i pjestarëve të Ministrisë së Punëve të Brendshme, tejkalon veturën në...

Pyetja e deputetit, Shaip Kamberi: Niveli i integrimit të shqiptarëve në organet shtetërore

Në seancën e djeshme plenare të kuvendit republikan, deputeti popullor, Shaip Kamberi, ngriti çështjen e numrtit të vogël të të punësuarve shqiptar në organet...

Stankoviq: Edhe Jonuz Musliu si kryetar i KK të Bujanocit punon dhe vepron me ligjet e Serbisë!

Për Serbinë është tejet e rëndësishme të ketë vepruar me seriozitet dhe përgjegjësi, duke aluduar për vizitën e kryeministrit shqiptar Edi Ramës në...