Category: Aktuale

Emocionuese: Kështu qau Cana për luftën në Kosovë (Video)

Lorik Cana nuk ka mundur t’i përmbahet lotëve gjatë një interviste në emisionin Kontrata në Agon Chanel. Lorik Cana është i lidhur ngushtë me Kosovën, edhe...

Përfundimisht; Sokol Balla mbetet në “Top Channel”, por jo edhe në “Top Story”

Gazetari Sokol Balla ka pranuar ofertën e Bordit të Aksionerëve të Top Channel për të qëndruar në këtë televizion, por të mos e drejtojë për disa kohë...

Ndërtimtarët me makineri bllokojnë hyrjen për në Prishtinë [foto]

Ndërtimatarët kanë nisur protestën e tyre, me bllokimin e rrugës në hyrje për në kryeqytet, në lagjen Veternik. “038” i KTV-së raporton se makinat e...

Skandaloze: Komuna e Bujanocit subvencionon “My Caffe-n” e shefit të kabinetit Arbër Pajaziti! (Dokument)

Në konkursin e hapur për subvencionimin e krijimit të vendeve të reja të punës nga biznese të cilat veprojnë në territorin e komunës së Bujanocit,...

Chicharito në frymën e fundit, Reali e Juventusi në gjysmëfinale

Reali dhe Juventus janë dy skuadrat e dyta gjysmëfinaliste, me los blancos që fituan ndaj Atleticos 2 minuta para shtesës me një gol të zëvendësuesit të Bale,...

Florim Sahiti ka përshëndetur marrëveshjen e arritur për hapjen e pikëkalimit të ri kufitar me komunën e Medvegjës!

Zëvendëskryetari i komunës së Medvegjës në largim, Florim Sahiti ka përshëndetur sot marrëveshjen e arritur me 21 prill në Bruksel ndërmjet Beogradit dhe...

Krejt Kosova UÇK

Shkruan: Lavdim Hamidi Numër rekord të pjesëtarëve ka shënuar Ushtria Çlirimtare e Kosovës (UÇK) në vitin 2015, përkatësisht 16 vjet pas përfundimit të...

MSR refuzon komunat Bujanoc dhe Preshevë! (Dokument)

Në “Konkursin Publik për mbështetjen e njësive të vetëqeverisjes lokale në zbatimin e politikave për të rinjët në nivel lokal”, të shpalluar nga...

B. Munich e Barcelona, gjysmëfinale me spektakël

Në Champions League për të fituar nevojiten ndeshje të mëdha por dhe spektakolare, dhe Barcelona e Bajerni i Mynihut siguruan të dyja një biletë për në raundin...

Në Vranjë, shtetasi i Malit të Zi kapet me 150 gr heroinë!

Në aksionin e ndarë, respektivisht në Stacionin e Autobusëve në Vranjë, Policia serbe, tek B.V (67), shtetas i Malit të Zi, ka gjetur 150 gram të lëndëve...