Category: Aktuale

Aksidentohet Ali Ahmeti, BDI: Lëndihme të lehta trupore!

Nga kabineti i kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, njoftohet se gjendja shëndetësore e tij dhe e shoferit, që pësuan sot aksident në rrugën Kërçovë-Shkup,...

Bajram Hasani, „punëson preshevarin“, dhjetra farmacistë nga Bujanoci, pa punë!

Barnatorja e qytetit të Bujanocit, është rritë për një punëtor dhe ate nga komuna e Preshevës. Ditë në parë, në Barnatoren e qytetit të Bujanocit, ka nisë...

Lapidari i UÇPMB-së të kthehet në Preshevë, ose të filloj së ndërtuari i riu!

Shkruan: Nehat Hyseni Më 20 janar 2015 bëhen dy vjet nga heqja dhe rrëmbimi spektakolar nga xhandarmeria serbe e Lapidarit të UÇPMB-së nga platoja para Kuvendit...

Bilansi i sotëm nga aksidentet: “1 i vdekur, 35 të lënduar”

Nga kasidentet e shumta që kanë ndodhur sot në Prishtinë, 35 persona kanë mbetur të lënduar dhe tashmë një person ka humbur jetën, njofton RTK. Aksidentet...

“Komunalia” godet konsumatorët me gjyq!

Ndërmarrja Publike „Komunalia”, me masa të dhunshme në Bujanoc, ka hyrë në fazën e dytë të disiplinimit të konsumatorëve për pagesën e faturave ndaj...

“Dorëhiqet” gazetari amerikan që kritikoi Izraelin

Spikeri i CNN Jim Clancy është dorëhequr pas lëshimit të kritikave të ashpra kundër Izraelit. Clancey është larguar nga kjo punë që e bënte prej 34 vitesh...

KTV: Doktoresha e shumëkërkuar Gjina Zeqiri, ndodhet në Bujanoc?!

Siç raporton KTV, Doktoresha e shumëkërkuar, Gjina Zeqiri mund t’i kushtojë braktisja e qytetarëve, të cilëve ua shkëputi shpresën për t’u bërë me...

Qeveria e Serbisë “selam” Mustafës e Thaçit: “Mos na e prekni Trepçën”

“Porosia jonë për Isa Mustafën e Hashim Thaçin është kjo – mos prekni atë që është e jona”. Kështu ka deklaruar sot shefi i zyrës për Kosovën në...

Shqiptarët e Luginës së Preshevës dhe të trojeve etnike në ish Jugosllavi në mbarim të Luftës së Dytë Botërore

Në Preshevë , më 12,13,dhjetor 2014 në sallën e Kuvendit komunal,u mbajt Konferenca shkencore :SHQIPTARËT E LUGINËS SË PRESHEVËS DHE TË TROJEVE ETNIKE NË ISH...

PVD do të bojkoj punën e KKSH-së?!

Nëpërmjet një kumtese për opinion, kryesia e Partisë për Vperim Demokratik ka shqyrtuar situatën e krijuar pas zgjedhjeve për Këshillin Kombëtar Shqiptar nga e...