Category: Aktuale

Sahiti: Të shpëtohet fakulteti në Medvegjë, është jetësor për shqiptarët!

Zëvendëskryetari i komunës së Medvegjës Florim Sahiti sot ka qëndruar për vizitë pune në Beograd me ç’rast është takuar me kryetarin e Trupit...

Flet Shesheli: Me Nikoliqin dhe PDS (DSS) e Vojisllav Koshtunicës u dakorduam që t’i sulmojmë ambasadat e huaja më 2008!

Sheshel, Nikoliq e Koshtunica kishin dashur “vetëm t’i gjuanin me gurë ambasadat në Beograd’ e jo edhe t’ia vënë flakën atyre”. Në hetimet...

Dy kryetarët dakordohen për projekte ndërkomunale!

Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri ka pritur sot në takim kryetarin i Komunës së Bujanocit, Nagip Arifi. Në takim është biseduar me theks të veçantë...

Tensionohet situata në Kuvendin e Shqiprisë, deputetët e PD bllokojnë foltoren

Pas fjalës së mbajtur nga Edi Paloka, kreu i Kuvendit Ilir Metaka kërkuar pesë minuta pushim, pas situatës së tensionuar. Kjo gjëndje u acarrua edhe më shumë,...

Bujanoc: Rruga e sakrificës shekullore

Rruga e Zarbicës, e cila për krah e ka lumin Molla Reka, ruan kujtime sa të hidhura, po aq edhe krenare. Rruga dhe lumi, janë shumë afër njëra tjetrës, si dy...

Presidenti shqiptar Bujar Nishani pret kryeparlamentaren serbe Maja Gojkoviq!

Presidenti i Republikës Bujar Nishani priti në një takimkryeparlamentaren e Serbisë, zonjën Maja Gojkoviq, e cila ndodhet në një vizitë zyrtare në Shqipëri....

Ministrja Udoviçki: Çështja e ndryshimit të emërtimeve të rrugëve në Bujanoc, ka përfunduar; opozita i quan ndryshime gjysmake!

Ministrja e administratës shtetëore dhe vetëadministrimit lokal, Kori Udoviçki, dje pas takimit me kryetarin e Asamblesë komunale, njëherit kryetarin e Këshillit...

Xhim Xhema me porosi nga New York-u: “Do të angazhohem edhe për Medvegjën time!” (Foto)

Përpos shumë veprimtarëve shqiptaro-amerikanë, ishte i pranishëm edhe ambasadori amerikan, Frank Wisner, përfaqësues amerikan i treshes ndërkombëtare që...

Kori Udoviçki në Bujanoc: “Keni numër të lartë të të punësuarve në vetadministrimin lokal”! (Foto&Video)

Ministrja e administratës shtetëore dhe vetamdinistrimit lokal, Kori Udoviçki, pas takimit që pati në Bujanoc me krerët institucional e politik, theksoi se në...

Lutfi Haziri: U kemi borxh qytetarëve tanë të Luginës!

Nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri thotë se Kosova u ka borxh qytetarëve të Luginës. Sipas Kryetarit të Komunës së Gjilanit, i ka kërkuar Qeverisë që t’i...